ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
05.05.2011r. 14:43

Warunki podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania, przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej oraz realizacja przez operatorów systemu elektroenergetycznego planów rozwoju uwzględniających zaspokojenie obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną
(Biuletyn Urzędu Regulacji Energetyki – nr 01/2011)
17.02.2011r. 14:04

Wszystkie europejskie rejestry, w których zapisywane są uprawnienia do emisji zablokowane zostały 19 stycznia bieżącego roku po ataku hakerów, w wyniku którego wykradziono uprawnienia do emisji o wartości około 30 mln euro. Według doniesień prasowych Komisja Europejska sukcesywnie zgadza się na odblokowywanie rejestrów funkcjonujących w niektórych krajach w Unii Europejskiej, polski Krajowy Rejestr Uprawnień do Emisji administrowany przez KASHUE jest jednak nadal zablokowany.
Autor: Konrad Kosicki, aplikant adwokacki, Norton Rose Piotr Strawa i Wspólnicy, sp. k.
14.12.2010r. 11:14

Przedsiębiorstwa ciepłownicze bagatelizują niekiedy wymagania formalno-prawne, co znacznie wydłuża czas postępowań administracyjnych i wpływa na tryb oraz organizację pracy Regulatora.
Autor: Gabriela Kaczmarek (Biuletyn Urzędu Regulacji Energetyki – nr 6/2010)
03.11.2010r. 14:33

W dyskusjach dotyczących pożądanych kierunków rozwoju krajowego system elektroenergetycznego (KSE) coraz częściej pojawia się twierdzenie o konieczności rozbudowy połączeń transgranicznych. Takie stwierdzenie sugeruje, że moc przesyłowa istniejących linii wymiany KSE jest niewystarczająca w stosunku do potrzeb. Jest to jednak wniosek nieuprawniony...
Autor: dr Roman Korab - Politechnika Śląska (Dział Profesorski Klastra 3x20)
25.10.2010r. 10:52

prof. dr hab. inż Jan Popczyk
W artykule przedstawia się propozycję obywatelskiego programu "Rozwój energetyki OZE/URE w warunkach kryzysu inwestycyjnego w energetyce WEK". Podstawę tej propozycji autor upatruje we wszystkich dotychczasowych publikacjach Działu Profesorskiego (publikacje Członków Działu, w szczególności "startowe", jak również Publikacje Partnerskie).
(Dział Profesorski Klastra 3x20)
01.10.2010r. 14:21

Polityka energetyczna Polski do 2030 r. będąca strategicznym dokumentem rządowym zakłada - w programie działań wykonawczych - opracowanie przez Prezesa URE mapy drogowej dojścia do konkurencyjnego rynku gazu.
Autor: Maciej Syroka ("Rynek Energii" - czerwiec 2010)
14.09.2010r. 11:12

Wolny rynek energii elektrycznej w Polsce: 5 procent - w hurcie, 11 - w detalu
(„Energia Gigawat” – nr 8/2010)
17.08.2010r. 10:15

prof. dr hab. inż Jan Popczyk
Mini-monografia zawiera syntezę rynków energii elektrycznej, ciepła i paliw transportowych, pokazuje siłę technologii URE (urządzenia rozproszonej energetyki) jako technologii tworzących konkurencję dla energetyki konwencjonalnej. W publikacji zawarto również oszacowania związane z działaniami społecznymi dedykowanymi efektywności w energetyce. Wydawcą monografii jest Instytut na rzecz Ekorozwoju
09.08.2010r. 14:15

Unijny system handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych ma wspierać ich redukcję w sposób ekonomicznie uzasadniony. Ograniczania emisji podstawowego gazu cieplarnianego - ditlenku węgla - może być zrealizowane poprzez oszczędzanie energii elektrycznej, zmianę technologii i zwiększanie sprawności energetycznej wytwarzania energii elektrycznej oraz wykorzystanie sekwestracji CO2 (technologie CCS Carbon Capture and Storage).
Autor: dr inż. Janusz Sowiński ("Rynek Energi"” 4/2010)
21.07.2010r. 14:26

Rozruch technologiczny farmy wiatrowej stanowi jeden z ostatnich etapów długiego, częstokroć wieloletniego procesu inwestycyjnego. Tym samym jawi się jako zwieńczenie wielu wysiłków podejmowanych w celu doprowadzenia inwestycji do szczęśliwego końca.
Autor: Maciej Szambelańczyk, Kancelaria WKB Wierciński Kwieciński Baehr ("Czysta Energia" - czerwiec 2010)

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE