ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
24.07.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Jeżeli zastanawialiście się jak powinien pachnieć prawdziwy mężczyzna, to już wiecie - jak benzyna. Taki zapach został stworzy przez Forda, który zrobił to z myślą o użytkownikach samochodów elektrycznych, ale tęskniących za silnikami spalinowymi. Zapach palonej gumy, smarów, paliwa i wiele więcej - tutaj jest po prostu wszystko!
23.07.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Na europejskich trasach dodatkowe koszty opodatkowania paliwa lotniczego mogą przewyższać ceny tanich biletów. Komisja Europejska nie ukrywa, że za redukcję emisji CO2 zapłacą pasażerowie, co obniży popyt na podniebne podróże. Linie lotnicze apelują o zachęty zamiast kar.
23.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Właśnie pokazały się nowe badania, które analizują cały "cykl życiowy" samochodów i spalinowych, i elektrycznych. Wyniki nie powinny nikogo dziwić.
23.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W Warszawie są 124 stacje ładowania samochodów elektrycznych z 226 punktami ładowania. Do końca ubiegłego roku w stolicy było zarejestrowanych niemal 4,3 tys. samochodów elektrycznych, czyli na jeden punkt ładowania przypada 19 aut.
23.07.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Naukowcy z australijskiego ARC Center of Excellence in Exciton Science (ARC) odkryli nową metodę, dzięki której wykorzystują energię słoneczną do wykrywania szkodliwych zanieczyszczeń w otaczającej nas atmosferze. Jesteśmy na dobrej drodze do odkrycia lepszych i wydajniejszych metod śledzenia zanieczyszczeń powietrza.
22.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Za każdą rewolucją w przemyśle stała nowa technologia. Mechanizacja produkcji, elektryczność, automatyzacja - to tylko niektóre z kamieni milowych, leżących na drodze, którą przebyliśmy od 1784 roku. Dzięki nauce możemy ciągle poszerzać nasze horyzonty i aplikować najnowsze technologie w naszym życiu i biznesie. Teraz nadchodzi czas na kolejny krok w przyszłość. Przygotuj się na czwartą rewolucję przemysłową i towarzyszący jej Internet Rzeczy (ang. Internet of Things).
22.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Międzynarodowa firma Aptiv, z oddziałami w Polsce, która opracowuje zaawansowane technologie dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, otrzymała grant Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 14 mln zł trafi na dalsze prace nad zaawansowanymi technologiami w pojazdach hybrydowych i elektrycznych następnej generacji.
22.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Sztucznie stworzona singapurska wyspa Bukom znana jest jako rafineryjne centrum świata. To dlatego statki płynące do Azji właśnie tam najczęściej tankują paliwo. Ale taki wizerunek Bukom zaczyna odchodzić do przeszłości, bo Singapur chce się zmienić. Docelowo zamierza stać się zieloną oazą w Azji.
21.07.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Po polskich drogach jeździ obecnie 26 985 samochodów z napędem elektrycznym. To o 6 proc. więcej niż miesiąc temu, jednak wciąż niewiele. Niestety jeśli elektryków wciąż będzie przybywać tak powoli, pierwszy milion ujrzymy za 49 lat.
21.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Zniesienie sytemu opustów pozwalających prosumentom magazynowanie energii na preferencyjnych, a następnie zmniejszenie budżetu, który jest już na wyczerpaniu oraz kwoty dofinansowania w ramach programy Mój Prąd 3.0. Eksperci odpowiadają, jakie zmiany jeszcze czekają polski rynek fotowoltaiki.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE