ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
15.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
"Klimatyczne Uzdrowiska" - tak nazywa się nowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w którym dzisiaj (15 lipca) rozpoczyna się nabór wniosków. Do rozdysponowania jest 250 mln zł dla gmin uzdrowiskowych chcących wzmocnić swoją odporność na skutki zmian klimatu, a przez to poprawić jakość życia mieszkańców i kuracjuszy. Wsparcie z NFOŚiGW to szansa na rozwój dla ponad 50 gmin i miejscowości ze statusem uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej.
24.05.2021r. 19:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
22 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Działania związane z klimatem są jednym z najważniejszych celów w ramach unijnego Funduszu Odbudowy. Krajowe Plany Obudowy, które stanowią podstawę do wypłaty środków z "koronafunduszu", muszą przeznaczyć na ten cel minimum 37 proc. swoich wydatków podaje EURACTIV.pl. Jak pod tym względem wypada Polska?
12.05.2021r. 19:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Za kryzys w Indiach odpowiadają nie tylko błędy polityczne i przedwczesne ogłoszenie wygranej z wirusem. Wg badań za 15% zgonów związanych z Covid-19 odpowiada pył zawieszony.
11.05.2021r. 18:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Powerhouse Energy, brytyjska firma zajmująca się zrównoważonym wodorem, zgodziła się podpisać umowę z brytyjską firmą technologiczną Hydrogen Utopia International (HUI) w celu uzyskania licencji na technologię Powerhouse DMG (Distributed Modular Generation), w tym odpady z tworzyw sztucznych w energię Wodór może być przetwarzany na wszystkich etapach Grecja i Węgry.
29.04.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Dzięki temu, że wiele firm i urzędów przenosi się do sieci, konsumenci i petenci nie muszą podróżować do ich siedzib, co prowadzi do niższej emisji spalin do atmosfery. Czy i w jaki sposób cyfryzacja wiąże się z ochroną środowiska? Na to i inne pytania próbowali odpowiedzieć eksperci podczas Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021.
27.04.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
70 proc. europejskich kierowców rozważyłoby zakup samochodu elektrycznego, zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez firmę OnePoll na zlecenie Nissana. Blisko połowa respondentów wskazała, że do podjęcia takiej decyzji zachęciłyby ich kwestie związane z ochroną środowiska.
22.04.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Europosłowie wezwali Komisję Europejską do zaprojektowania ogólnounijnych wspólnych ram prawnych dla ochrony gleby, przy pełnym poszanowaniu zasady pomocniczości.
13.04.2021r. 21:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zmiana klimatu to wielkie wyzwanie, ale nie zawsze musi oznaczać katastrofę - napisali historycy badający sposoby dawnych społeczeństw na adaptację do nowych warunków. Jak ludzie przystosowywali się dotąd do zmieniającego się klimatu? - przeczytać możemy w Polityce w tekście Tomasza Targańskiego.
08.04.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jakie korzyści może nam przynieść transformacja energetyczna? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć eksperci z Instytutu Jagiellońskiego. Wskazali, że zmiany mogą przełożyć się na setki tysięcy nowych miejsc pracy, obniżki cen energii, redukcję emisji dwutlenku węgla oraz wzrost udziału źródeł odnawialnych w krajowej produkcji energii elektrycznej.
04.04.2021r. 10:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Długo główną barierą dla sprawnego przeprowadzenia transformacji energetycznej była bariera świadomościowa. Bardzo długo nie dostrzegano konieczności zielonej transformacji polskiej energetyki, a nawet gdy ją dostrzeżono, uważano przede wszystkim jako zagrożenie, a nie szansę. W świadomości społecznej panowało przekonanie, że węgiel jest niezbędny dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski i zapewnienia stosunkowo niskich cen energii - pisze Piotr Ważniewski, analityk zespołu foresightu gospodarczego Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE