ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
13.04.2021r. 21:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zmiana klimatu to wielkie wyzwanie, ale nie zawsze musi oznaczać katastrofę - napisali historycy badający sposoby dawnych społeczeństw na adaptację do nowych warunków. Jak ludzie przystosowywali się dotąd do zmieniającego się klimatu? - przeczytać możemy w Polityce w tekście Tomasza Targańskiego.
08.04.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jakie korzyści może nam przynieść transformacja energetyczna? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć eksperci z Instytutu Jagiellońskiego. Wskazali, że zmiany mogą przełożyć się na setki tysięcy nowych miejsc pracy, obniżki cen energii, redukcję emisji dwutlenku węgla oraz wzrost udziału źródeł odnawialnych w krajowej produkcji energii elektrycznej.
04.04.2021r. 10:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Długo główną barierą dla sprawnego przeprowadzenia transformacji energetycznej była bariera świadomościowa. Bardzo długo nie dostrzegano konieczności zielonej transformacji polskiej energetyki, a nawet gdy ją dostrzeżono, uważano przede wszystkim jako zagrożenie, a nie szansę. W świadomości społecznej panowało przekonanie, że węgiel jest niezbędny dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski i zapewnienia stosunkowo niskich cen energii - pisze Piotr Ważniewski, analityk zespołu foresightu gospodarczego Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
17.03.2021r. 13:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Odpowiednie nasłonecznienie ma ogromne znaczenie dla rolnictwa - wpływa na wzrastanie plonów i tym samym wielkość zbiorów. Korzyści płynących ze słońca może być jednak więcej. Dzięki instalacjom fotowoltaicznym rolnicy mogą dodatkowo potraktować je jako darmowe źródło energii, oszczędzając przy tym na rachunkach za prąd.
14.03.2021r. 18:02

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Fotowoltaika pozwala na czerpanie energii ze słońca i przekształcanie jej na prąd, który można wykorzystać do zasilania urządzeń elektrycznych. Instalator zaproponuje moc instalacji odpowiedniej dla twojego domu, ale jeśli chcesz wiedzieć, czy jego wyliczenia są poprawne, dowiedz się, jak poprawnie dobrać moc paneli. Nie powinna ona być ani zbyt mała, ani zbyt duża. Moc fotowoltaiki to jedna z kluczowych kwestii w wyborze paneli PV.
14.03.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Żeby wodór wolny od węgla odegrał znaczącą rolę w redukcji emisji, będzie musiał być produkowany w dużych ilościach przy niskich kosztach, aby móc konkurować z węglowodorami.
17.02.2021r. 18:35

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Produkcja energii na pustyni ma wiele zalet, ale środowiska naukowe zgłaszają zastrzeżenia.
14.02.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Smog to nie tylko pyły zawieszone PM10 i PM2,5, ale także grupa związków chemicznych i niebezpiecznych dla ludzi pierwiastków krążących w atmosferze. Podejmowane przez samorządy działania przynoszą pierwsze efekty, ale na naprawdę czyste powietrze poczekamy jeszcze lata. I wciąż będziemy narażać zdrowie, co gorsza, przede wszystkim dzieci.
12.02.2021r. 19:30

Dziś, mimo prawnej możliwości, w żadnym polskim mieście nie funkcjonuje strefa czystego transportu. Nowe przepisy zmuszą do tego samorządy wszystkich większych miast. Żadna z instytucji nie zgłosiła sprzeciwu wobec rządowych planów.
08.02.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Krystyna Kubica, ekspert Polskiej Izby Ekologii w Katowicach oraz Tomasz Mirowski z Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie ostrzegają, że Polska walka ze smogiem może być nieskuteczna. Przypominają o możliwości wykorzystania biomasy w jej ramach.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE