ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
29.06.2009r. 10:55

Komentarz do słów Ministra Skarbu Państwa – Aleksandra Grada, przytoczonych przez PAP w dniu 22 czerwca 2009 roku, po poniedziałkowym briefingu ministra - „MSP nie zgadza się na proste podwyżki płac w ENEI”.
Autor: Janusz Śniadecki
08.12.2008r. 06:36

W pojęciu związków zawodowych różnice wynikające z ich działania są w rozumieniu słowa - "solidarność", skrzętnie przemilczane na rzecz przepisu mówiącego o potrzebie jednomyślności stanowisk organizacji w odpowiedzi na wniosek lub propozycję pracodawcy.
Autor: Janusz Śniadecki
13.11.2008r. 13:09

Niekomfortowe jest przypomnienie, że osoby kierujące słowa krytyki zabarwione ogólną niechęcią do związków zawodowych mają swoje początki kariery w tymże ruchu społecznym. Dzisiaj te same osoby alergicznie reagują na samo słowo - "związek zawodowy", mimo że kiedyś je "kochały", a potem wykorzystały.
Autor: Janusz Śniadecki
13.08.2008r. 09:31

Śp. prof. dr hab. inż. Jan Bujko
Jeśli chcemy utrzymać kontakt ze światem, musimy przekształcić się ze społeczeństwa przemysłowego do społeczeństwa wiedzy. Dotyczy to zwłaszcza elektroenergetyki. Epoki społeczeństwa wiedzy nie da się biernie przeczekać.
31.07.2008r. 11:56

Śp. prof. dr hab. inż. Jan Bujko
Jest to najdelikatniej sformułowana odpowiedź na pytanie, które postawił prof. Jan Popczyk „Co nurtuje branżę” (CIRE 28-07-08, republikacja artykułu z „Nowej Energii”). Tą wypowiedzią profesor Popczyk po raz kolejny apeluje o podjęcie realnych działań przygotowujących polską energetykę do światowej konkurencji. To najwyższa pora aby środowisko sformułowało odpowiedź na wyzwania stawiane przez epokę „społeczeństwa wiedzy”.
24.06.2008r. 13:44

Artykuł nawiązuje do zagadnień kreowania misji i wizerunku przedsiębiorstwa energetycznego. Zdaniem autora artykułu nowe podejście do tego zagadnienia wynika z m.in. „nowej struktury funkcjonowania spółek dystrybucyjnych”. Takie sformułowanie zagadnienia wskazuje na niezrozumienie, czy też nieznajomość przyczyn, które stoją za obecną formułą funkcjonowania OSD w zintegrowanych pionowo przedsiębiorstwach energetycznych.
(Urząd Regulacji Energetyki)
04.06.2007r. 10:33

Opublikowany artykuł pełen jest nieścisłości i jest to tekst chaotyczny, w którym trudno doszukać się logicznej ciągłości między kolejnymi wywodami. Artykuł jest chyba kompilacją wyrwanych z kontekstu twierdzeń, które w dodatku trudno zweryfikować w odniesieniu do konkretnych decyzji lub pism Prezesa URE.
Urząd Regulacji Energetyki
09.11.2006r. 09:27

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Na mój artykuł Kryzys na własną prośbę polemikę do redakcji przysłał Urząd Regulacji Energetyki. Polemice URE daleko do dyskusji merytorycznych. No cóż, każdy pisze tak, jak go na to stać.A urząd ten przez wiele lat udowadniał konsekwentnie niezrozumienie najprostszych elementów funkcjonowania elektroenergetyki.
(„Wokół Energetyki” – październik 2006)
27.07.2006r. 11:45

Polemika dr. Leszka Juchniewicza, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, z poglądami zawartymi w artykule Agnieszki Berger pt. "Kryzys na życzenie", który ukazał się w "Pulsie Biznesu" z 31 lipca 2006 r.
Autor: dr Leszek Juchniewicz
27.01.2006r. 11:32

Polemika dr. inż. Tomasza Kowalaka, Dyrektora Departamentu Taryf w Urzędzie Regulacji Energetyki z wybranymi opiniami Piotra Kołodzieja, Prezesa Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego, zamieszczonymi w "Świecie Energii" nr 1/2006

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE