ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

Wyposażenie techniczne Gaz-Systemu
05.11.2018r. 18:53

Sprzęt znajdujący się na wyposażeniu Gaz-Systemu oraz działanie Gazowego Pogotowia Technicznego zaprezentowane podczas wspólnych ćwiczeń OSP Gazu i Państwowej Straży Pożarnej w zakresie bezpieczeństwa gazociągów przesyłowych w Polsce, mających miejsce w Krakowie 13 września 2018 r.
Wyposażenie techniczne Gaz-Systemu - (900x1200)

Autonomiczny zestaw komunikacji polowej

Wykorzystywany w przypadku braku standardowej łączności komórkowej. Zestaw składa się z masztu oraz jednostki centralnej.

Lekki maszt aluminiowy o wysokości 8 m rozkładany przez dwie osoby. Na szczycie masztu znajduje się router multiwanowy - agregujący (grubsza skrzynka), instalacja odgromowa oraz głowica antenowa, na której zamontowane są anteny pracujące dla standardu LTE i CDMA, jak również antena VHF do cyfrowej łączności radiotelefonicznej.

Router zapewnia jednoczesne zestawienie kanału transmisyjnego przez czterech operatorów operatorów: Polkomtel LTE, Polkomtel CDMA, T Mobile i Orange. Zapewnia to dosyć szerokie pasmo, transmisja w którym jest szyfrowana i trafia na brzeg sieci Gaz-Systemu, gdzie znajduje jest ruter agregujący. W tym kanale transmisji danych Gaz-System ma zapewnione dwie usługi: telefonię korporacyjną oraz dwie sieci wi–fi, dla pracowników spółki w celu zapewnienia łączności z siecią korporacyjną LAN oraz drugą dla gości, którzy mogą chcieć korzystać z internetu spółki.

Dzięki temu, że router jest zainstalowany na maszcie, sygnał z niego przesyłany jest tylko jednym kablem hybrydowym, kable antenowe są krótkie i starty na nich są pomijalnie małe.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE