ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

Budowa gazociągu DN 500 Rembelszczyzna - EC Żerań
04.12.2018r. 22:59

Budowany przez Gaz-System gazociąg o nominalnej średnicy 500 mm i ciśnieniu roboczym 8,4 MPa będzie miał długość 9970 m. Będzie nim dostarczany gaz do bloku gazowo-parowego budowanego w EC Żerań. Podczas budowy gazociągu wykonanych zostanie 9 przekroczeń bezwykopowych: jedno w technologii przecisku pneumatycznego, sześć w technologii mikrotunelingu i dwa horyzontalne przewierty sterowane (HDD).
Budowa gazociągu DN 500 Rembelszczyzna - EC Żerań - (1200x900)

Część gazociągu umieszczona w wykopie

Po połączeniu rur wykonywany będzie wykop liniowy, w którym gazociąg umieszczony zostanie przez zespół dźwigów bocznych i zasypany. Po wybudowaniu gazociąg poddany zostanie ciśnieniowym próbom wodnym dochodzącym do granic plastyczności materiału - 2,5 krotnie wyższym niż parametry, na które został on zaprojektowany W trakcie prób gazociąg napełniany jest wodą pod określonym ciśnieniem, które jest następnie mierzone i nie może zmniejszać się z upływem czasu.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk77 06.12.2018r. 09:25
JA jak to wykopie jakaś koparka, albo rolnik wyorze, to Warszawa bez ciepła.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE