ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

WŁADYSŁAW REMIASZ -...

Władysław Remiasz - wspomnienie
04.01.2018r. 09:18

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2017 r. zmarł nagle w wieku 66 lat, Nasz Kolega i Przyjaciel Władysław Remiasz. Niezwykle oddany pracy i misji, działacz NSZZ "Solidarność", pełniący w jego strukturach rozliczne funkcje: Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" Zakładu Energetycznego Kraków oraz różne funkcje w Sekcji Krajowej Energetyki i Sekretariacie Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność".

Z pełnym oddaniem dla idei sprawy, bardzo mocno zaangażował się w latach 1996-1997 w batalię obrony energetyki przez forsowaną przez ówczesny rząd SLD, sprzeczną z polską racją stanu, rabunkową grabieżą i wyprzedażą majątku energetyki. To wtedy dał się poznać jako Wielki Patriota stojący na pierwszej linii frontu walki z ekipą postkomunistów i "czerwonych liberałów", reprezentujących interesy zagranicznego kapitału. Wspólnie z kolegami Sekcji Krajowej Energetyki protestował i apelował o powstrzymanie "dzikiej" i złodziejskiej prywatyzacji energetyki, wyniszczającej gospodarkę polską, mobilizując zacne grono ekspertów świata nauki i życia gospodarczego, stanowiących intelektualne wsparcie i zaplecze "Solidarności".

W listopadzie 1996 r., w kulminacyjnym froncie walki z postkomuną, bierze udział w konferencji prasowej zorganizowanej przez Ruch Odbudowy Polski z udziałem premiera Jana Olszewskiego - Przewodniczącego ROP i przedstawicieli Sekcji Energetyki NSZZ "Solidarność" - transmitowanej w TVP1 ,apelując do rodaków: "...Naród pozbawiony własności strategicznej gałęzi gospodarki, jaką stanowi energetyka, skazany jest na niewolniczą egzystencję oraz niewolniczą, najemną pracę dla obcych kapitalistów. Toczy się bitwa o suwerenność gospodarczą Polski, nie pozwólmy doprowadzić do jej kolejnego rozbioru w <>, tym razem rozbioru gospodarczego." Za to niezwykle mocne zaangażowanie i rozliczne wyjazdy ,już wtedy przypłacił znaczącą utratą zdrowia i zawałem serca.

W imieniu kolegów i koleżanek z NSZZ "Solidarność" dziękujemy Ci Drogi Władku za Twoje góralskie poczucie humoru, za wspólne radości i uśmiechy, jakie wnosiłeś w nasze związkowe spotkania. Żadne słowa nie oddadzą atmosfery tamtych dni, nie oddadzą też żalu, ani smutku po Twoim nagłym odejściu do Pana.

Byłeś wspaniałym, zawsze roześmianym kompanem, duszą towarzystwa, skupiającym wokół siebie grono oddanych Ci kolegów i koleżanek. Żegnamy Cię Kolego nieco zmienionym tekstem góralskiej pieśni ludowej "Góralu, czy ci nie żal":

Góralu, czy ci nie żal
Odchodzić od stron ojczystych,
Smrekowych lasów i hal
I tych potoków przejrzystych?

Góralu, czy ci nie żal....
Góralu, wracaj do hal.

A góral na góry spoziera
I łzy rękawem ociera,
I góry porzucić trzeba,
Dla Nieba panie, dla Nieba

Koleżanki i Koledzy Energetycy z Sekcji Krajowej Energetyki NSZZ "Solidarność" lat 90-tych ubiegłego stulecia

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE