ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazoport z amerykańskim LNG dla PGNiG ma zgodę na budowę
19.04.2019r. 11:40

Federalna Komisja Regulacji Energetyki w USA zatwierdziła w czwartek 18 kwietnia wnioski inwestycyjne dwóch terminali LNG: Driftwood LNG firmy Tellurian i Port Arthur LNG firmy Sempra Energy. Ta druga ma podpisany kontrakt z PGNiG - czytamy w BiznesAlert.pl.

Tellurian planuje podjąć ostateczną decyzję inwestycyjną w sprawie projektu Driftwood w 2019 roku. Pierwsze LNG ma z niego popłynąć w świat w 2023 roku. Przepustowość obiektu ma wynieść początkowo 16,6 mln, a docelowo 27,6 mln ton LNG rocznie. Sempra ma podjąć decyzję o losie Port Arthur LNG w pierwszym kwartale 2020 roku. Obiekt ma osiągnąć przepustowość 13,5 mln ton LNG rocznie.

Pod koniec zeszłego roku polskie PGNiG podpisało umowę na dostawy od Sempry z gazoportu Port Arthur LNG. Zakłada ona, że import ruszy w 2023 roku i sięgnie 2 mln ton gazu skroplonego rocznie z klauzulą Free on Board przekazującą odpowiedzialność za ładunek na odbiorcę, który może potem sprzedać go na rynku globalnym.
Warto także podkreślić, że operator Port Arthur LNG podpisał z polskim Gaz-System umowę o współpracy na rzecz rozwoju dostaw gazu skroplonego.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE