ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CEZ poprawił wyniki w pierwszym kwartale
14.05.2019r. 10:32

Przychody ze sprzedaży Grupy CEZ w pierwszym kwartale 2019 roku wzrosły w porównaniu do wypracowanych w analogicznym okresie ubiegłego roku 12 proc., a zysk netto grupy był wyższy o 14 proc.

W pierwszych trzech miesiącach 2019 roku Grupa CEZ wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 51,8 mld CZK, wobec 46,4 mld CZK rok wcześniej (+12 proc.).

Wynik EBITDA Grupy za pierwszy kwartał 2019 r. wyniósł 19,3 mld CZK i był wyższy niż rok wcześniej o 10 proc. Zysk z działalności operacyjnej czeskiego koncernu wzrósł o 13 proc. do poziomu 11,8 mld CZK.

Pierwszy kwartał Grupa zamknęła wynikiem netto w wysokości 8,3 mld CZK, wobec 7,3 mld rok wcześniej (+14 proc.). Wynik netto oczyszczony z wpływu czynników nadzwyczajnych wyniósł 8,8 mld CZK i był wyższy niż rok wcześniej o 21 proc.

W pierwszym kwartale 2019 r. Grupa CEZ wydała na inwestycje 4,6 mld CZK, czyli o 48 proc. więcej niż rok wcześniej.
Konwencjonalne źródła energii, należące do Grupy, wyprodukowały w ubiegłym roku 16,6 TWh energii elektrycznej, o 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Źródła OZE w tym okresie wytworzyły 0,7 TWh, wobec 0,6 TWh rok wcześniej.

W pierwszych trzech miesiącach CEZ odnotował jednak spadek wolumenu dystrybuowanej i sprzedanej energii do odbiorców końcowych, odpowiednio o 2 proc. do 14,5 TWh i 8,8 proc. do 9,9 TWh.

Grupa potwierdziła prognozę na 2019 rok, która zakłada wynik EBITDA na poziomie 57-59 CZK i zysk netto w granicach 17-19 CZK.

CEZ ogłosił również, rekomendację zarządu w sprawie dywidendy za ubiegły rok. Zarząd CEZ zaproponował przeznaczenie na cel 12,9 mld CZK, co daje 24 CZK na akcję. W ubiegłym roku, z zysku za 2017 rok, CEZ wypłacić dywidendę w wysokości 33 CZK na akcję.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE