ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lotos rozpoczął wydobycie ze złoża Utgard w Norwegii
17.09.2019r. 14:39

Lotos rozpoczął wydobycie ze złoża Utgard w Norwegii - poinformowała grupa w komunikacie prasowym. Projekt zakończono ok. trzy miesiące szybciej niż zakładał harmonogram, uzyskując 25 proc. oszczędności w stosunku do zakładanego budżetu.

"Dzięki uruchomieniu projektu Utgard umacniamy naszą pozycję w Norwegii. To kolejny, ważny element realizacji naszej strategii w obszarze poszukiwawczo-wydobywczym. Zrealizowany przed czasem i poniżej zakładanego budżetu - stanowi doskonały przykład tego, że warto współpracować z doświadczonym partnerami. Co więcej, wykorzystując istniejącą infrastrukturę obszaru wydobywczego Sleipner, gdzie Lotos ma 15 proc. udziałów, pozwala na osiągnięcie dodatkowych synergii operacyjno-biznesowych" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes zarządu grupy Lotos Mateusz Bonca.

Złoże zagospodarowano w trybie tzw. "szybkiej ścieżki". Dzięki niemu faza realizacyjna zajęła mniej niż trzy lata od momentu zatwierdzenia Planu Zagospodarowania Złoża w styczniu 2017 roku.

Udziałowcem koncesji jest Lotos Exploration & Production Norge (Lotos Norge) a operatorem Equinor.
Szacowane rezerwy wydobywalne złoża Utgard to około 40 milionów baryłek ekwiwalentu ropy (boe), z czego, Lotos ma 17,36 proc. udziałów. Zakładany średni wolumen wydobycia ze złoża Utgard w pierwszych pięciu latach od momentu uruchomienia produkcji wynosi 4,1 tys. boe na dzień.

Utgard wykorzystuje pobliską infrastrukturę Sleipner, co zapewnia dodatkowe synergie i wartość dodaną dla całego hubu Sleipner - obok Heimdal, jednego z dwóch głównych obszarów działalności Lotosu w Norwegii.

Lotos Norge prowadzi działalność w dziedzinie poszukiwań i wydobycia węglowodorów na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Należy do Grupy Kapitałowej Lotos Upstream (wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej Lotos). Obecnie produkuje 15.000 boe na dobę.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: przesada 17.09.2019r. 16:47
Tytuł wprowadza w błąd. Powinno być: Equinor rozpoczął wydobycie ze złoża Utgard.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE