ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naftogaz ma zamiar domagać się 11 mld dolarów od Gazpromu
18.10.2019r. 15:28

1 listopada Naftogaz skieruje przeciwko Gazpromowi pozew, w którym ma zamiar domagać się 11 mld dolarów. Zdaniem Jurija Witrenki, dyrektora ds. handlowych spółki, to może stanowić odszkodowanie za zakończenie tranzytu rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy - czytamy w BiznesAlert.pl.

- A mówiłem wam? - w ten sposób Witrenko odniósł się do wypowiedzi prezesa Gazpromu Aleksieja Millera, który mówił o konieczności zakończenia wszystkich sporów sądowych przed podpisaniem nowej umowy tranzytowej. - Z drugiej strony dobrze, że wcześniej zacząłem o tym mówić, tak aby była szansa się przygotować - dodał Witrenko.
W trakcie dzisiejszego spotkania z premierem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem, prezes Gazpromu stwierdził, że przed podpisaniem nowego kontraktu muszą zostać uregulowane wszystkie spory sądowe z Ukrainą. Według Aleksieja Millera, decyzja trybunału arbitrażowego w Sztokholmie zakłóciła równowagę w kontraktach dostaw oraz tranzytu gazu. Odniósł się również do postępowań przed ukraińskimi sądami, w których zarzucono koncernowi stosowanie praktyk monopolistycznych. - To wymyślona historia, a to z jednej prostej przyczyny. Gazprom nie prowadzi żadnej działalności przesyłowej na Ukrainie. Oczywiście praktyka międzynarodowa zna przykłady, w których spory są rozstrzygane poza salą sądową. Proponujemy taką zerową opcję, która całkowicie zakończyłaby wszystkie procesy sądowe, wszystkie roszczenia zostałyby wycofane, a cała historia zostałaby tylko historią - dodał cytowany przez BiznesAlert.pl Witrenko.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE