ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Święto kina w Toruniu! Rusza 27. edycja Energa Camerimage
09.11.2019r. 11:22

Na to święto kina miłośnicy produkcji filmowych czekają z niecierpliwością każdego roku! W Toruniu startuje Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Energa Camerimage. To już 27. Edycja tego wydarzenia. Grupa Energa jest sponsorem tytularnym festiwalu.

Po 20 latach festiwal wrócił do miasta, gdzie narodził się pomysł jego organizacji. I do 16 listopada właśnie tu, w Toruniu, wrażeń i atrakcji na pewno nie zabraknie. Tydzień projekcji, warsztatów i spotkań z najsłynniejszymi twórcami światowego kina, pokazy nowych kinowych technologii, prezentacje nowoczesnego sprzętu - to zaplanowano podczas tegorocznej edycji święta X muzy.

- Wieloletnia praca twórców Energa Camerimage przynosi efekty. Ubiegłoroczna, 26. edycja została niedawno nagrodzona. Uhonorowano ją podczas 44. Edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To dla nas bardzo ważne, że wspierane przez Grupę Energa wydarzenie cieszy się uznaniem i międzynarodowym prestiżem - powiedział kierujący Grupą Energa prezes Grzegorz Ksepko. - Organizatorom życzymy kolejnych sukcesów, a wszystkim gościom niezapomnianych wrażeń.

- Nic by się nie udało, gdyby nie Energa. Nic byśmy nie mogli zobaczyć na naszym festiwalu i wystawach, gdyby nie światło, a mamy je dzięki Enerdze - mówi Marek Żydowicz, pomysłodawca i organizator Festiwalu Energa Camerimage. - Energa daje też nam, jako Festiwalowi, niezbędne poczucie stabilizacji. Dzięki Enerdze Festiwal stał się najbardziej energetycznym wydarzeniem filmowym w kraju. Mamy tysiące telefonów od miłośników kina o możliwość uczestniczenia w Energa Camerimage, mamy akredytowanych ponad 4000 gości. Bardzo dziękuje zarządowi Energi SA za wspieranie festiwalu, polskiej kultury, za pomoc w budowaniu dobrego wizerunku Polski wśród gości zagranicznych. Dziękuję za pomoc w edukowaniu Polaków o tym, jak ważne jest bycie dumnym z tego co robimy i osiągamy.

Podczas Energa Camerimage doceniany zostaje przede wszystkim kunszt twórców filmowych obrazów. Na najlepszych czekają Złote Żaby, które przyznawane są w Konkursie Głównym, obu konkursach filmów dokumentalnych oraz jako nagrody specjalne za całokształt twórczości. W pozostałych kategoriach laureaci otrzymują dedykowane statuetki, a dla adeptów sztuki filmowej w konkursie etiud studenckich przygotowano Kijanki. Zwycięzców poznamy podczas Gali Zamknięcia Festiwalu, która odbędzie się 16 listopada.

W tym roku w Toruniu nie zabraknie znanych nazwisk. Ewa Dałkowska odbierze Nagrodę Camerimage dla Polskiej Aktorki. Reżyser Lech Majewski został wytypowany do Specjalnej Nagrody Camerimage dla Reżysera.

Nie zabraknie też gości z zagranicy. Robert Richardson i Quentin Tarantino otrzymają Nagrodę dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser. Edward Norton odbierze nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. W Toruniu pojawi się także Richard Gere, do którego rąk trafi Specjalna Nagroda Energa Camerimage dla Aktora. W tym roku Specjalne Nagrody Camerimage za Całokształt Twórczości dla Aktora i Reżysera zostaną wręczone odpowiednio Danny'emu DeVito oraz Peterowi Greenaway'owi. Natomiast za całokształt twórczości nagrodę otrzyma wybitny operator filmowy John Bailey, który stworzył zdjęcia do m.in. do takich filmów jak Amerykański żigolak czy Dzień świstaka. Jan Roelfs z kolei odbierze wyróżnienie dla Scenografa ze Szczególną Wrażliwością Wizualną.
Energa
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE