ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Eurobarometr: zmiana klimatu powinna być priorytetem PE
30.11.2019r. 13:28

Walka ze zmianami klimatu po raz pierwszy jest na czele priorytetów wskazywanych przez obywateli Unii w badaniu Eurobarometr przeprowadzonym przez PE. Sześciu na dziesięciu Europejczyków uważa, że protesty młodzieży w tej sprawie mają rzeczywisty wpływ na politykę.

Najnowszy sondaż Eurobarometru, przeprowadzony na zlecenie Parlamentu Europejskiego w październiku 2019 roku, pokazał, że kwestia zmian klimatu była jednym z głównych motywów udziału w wyborach europejskich w maju br., zwłaszcza dla młodych ludzi.

Na zmiany klimatyczne jako główny priorytet dla PE wskazało 32 proc. badanych w całej Unii. W 11 państwach członkowskich problem zmian klimatycznych znalazł się na pierwszym miejscu listy najważniejszych wyzwań, z rekordowymi wskaźnikami w przypadku Szwecji (62 proc.), Danii (50 proc.) i Holandii (46 proc.).

W badaniu pytano także, jakie szczegółowe problemy są najważniejsze wśród wyzwań związanych z ochroną środowiska. 52 proc. wskazało na zmiany klimatyczne, 35 proc. na zanieczyszczenie powietrza, 31 proc. na zanieczyszczenie mórz, a 28 proc. na wylesienie i problem odpadów.

"To badanie jasno pokazuje, że Europejczycy oczekują od Unii przeciwdziałania zmianom klimatycznym. (...) Słuchamy naszych obywateli i podkreślamy potrzebę przejścia od słów do czynów" - oświadczył przewodniczący PE David Sassoli.
W październikowym badaniu sześciu na dziesięciu Europejczyków uznało, że protesty młodzieży dotyczące walki ze zmianami klimatycznymi mają bezpośredni wpływ na politykę na szczeblu narodowym i europejskim. Najwięcej przekonanych było wśród mieszkańców Irlandii (74 proc.), Szwecji (71 proc.) i Cypru (70 proc.), najmniej wśród mieszkańców Czech (42 proc.) i Wielkiej Brytanii (47 proc.).

Sondaż został wykonany przez instytut Kantar na podstawie danych zebranych we wszystkich 28 państwach członkowskich Unii Europejskiej 8-22 października. Wzięło w nim udział 27 607 respondentów w wieku powyżej 15 lat, pytanych w wywiadach bezpośrednich.

Sondaże Eurobarometr, badające przekonania i oczekiwania Europejczyków, są prowadzone od 1973 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 02.12.2019r. 09:18
No niestety - "użytecznych idiotów" jest coraz więcej. "Ratowanie klimatu" to nic innego jak... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE