ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa Tauron kupiła projekt farmy fotowoltaicznej
16.12.2019r. 11:07

Tauron Ekoenergia podpisał umowę na zakup projektu farmy fotowoltaicznej, znajdującej się w gminie Choszczno w województwie zachodniopomorskim, od spółki Aval-1. Elektrownia słoneczna Choszczno to pierwszy obiekt w grupie Taurona, który będzie produkował energię elektryczną ze słońca. Planowany termin oddania elektrowni do użytku to 2021 rok.

Za realizację inwestycji odpowiadać będzie spółka Tauron Ekoenergia, a całkowity koszt budowy szacowany jest na 15 mln złotych. Farma fotowoltaiczna o mocy 6 MW ma produkować ok. 6 GWh energii elektrycznej rocznie. Eksploracja farmy jest zaplanowana na 25 lat, od 2021 do 2045 roku.

- Zielony Zwrot Taurona nabiera tempa, we wrześniu nasz portfel wytwórczy wzbogacił się o pięć farm wiatrowych o łącznej mocy 180MW - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Taurona Polska Energia. - Po realizacji zainicjowanego dziś projektu wzbogacimy naszą flotę wytwórczą o 6 MW energii ze słońca - dodaje prezes.
Zwiększenie do ponad 65 procent udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym TAauron - to najważniejsze założenie aktualizacji kierunków strategicznych Grupy. Nowe kierunki strategiczne opierają się na rozwoju czystej energii, która ma być podstawą budowy wartości Grupy. Do 2025 roku Tauron planuje inwestycje w farmy wiatrowe na lądzie (dodatkowe 900 MW), farmy fotowoltaiczne (dodatkowe 300 MW) oraz zaangażowanie w budowę morskich farm wiatrowych.

Dzięki realizacji planowanych działań możliwe będzie zwiększenie udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w strukturze wytwórczej Grupy Tauron do blisko 30 procent w 2025 roku i ponad 65 procent w 2030.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Jelonka_online 17.12.2019r. 16:44
cuda jak w Czestochowie, z 6MW zrobia 6GWh produkcji na rok, czas wracac do technikum panie i panowie
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE