ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przez protesty i trudności producentów w Belgii spada liczba nowych turbin wiatrowych
23.12.2019r. 11:17

Przez protesty mieszkańców i trudności producentów w 2018 roku w północnej Belgii, Flandrii, zainstalowano jedynie 25 nowych turbin wiatrowych - podały lokalne media.

Ubiegłoroczny wynik jest mało imponujący, jeśli zestawić go danymi z lat 2015 i 2017, gdy zbudowano odpowiednio 85 i 80 turbin wiatrowych . Flamandzkie stowarzyszenie energii wiatrowej obwinia za ten stan rzeczy przeciąganie się procedur odwoławczych dotyczących pozwoleń na budowę.

Publiczny nadawca radiowo-telewizyjny VRT wskazuje też na problemy producentów komponentów, przez co wydłużały się terminy dostaw części wiatraków. W efekcie wybudowane w 2018 roku turbiny mają moc 75 MW.
Dla porównania 550 turbin wiatrowych, które powstały dotychczas w tym regionie Belgii ma moc 1300 MW. Odpowiada to produkcji dużej elektrowni jądrowej. Dojście do takiego wyniku zajęło Flamandom dwadzieścia lat.

Aby spełnić swoje cele klimatyczne w ciągu następnej dekady Belgowie powinni tylko w północnej części kraju wybudować kolejne 550 wiatraków, zwiększając moc do 2500 MW. Zarówno eksperci jak i przedstawiciele sektora wskazują, że cel jest wykonalny, a nowe turbiny mogą stanąć m.in. w portach i wzdłuż autostrad.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE