ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Cena gazu ziemnego blisko ubiegłorocznych minimów
09.01.2020r. 11:08

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wzrost napięć na Bliskim Wschodzie pozytywnie zadziałał na notowania ropy naftowej - jednak na rynku gazu ziemnego sytuacja wygląda znacznie inaczej. Ostatnie dwa miesiące na wykresie cen gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych były okresem stopniowych przecen, które doprowadziły je do poziomów niewiele przekraczających 2 USD za mln BTU. To okolice ubiegłorocznych minimów.

Duża podaż gazu ziemnego nieustannie ciąży notowaniom tego surowca i sprawia, że po każdej próbie dynamicznego odbicia w górę, pojawia się kontra sprzedających. W rezultacie, notowania gazu w USA od dłuższego czasu nie są w stanie zażegnać wielomiesięcznej konsolidacji.

Obecnie relacja notowań ropy naftowej i gazu ziemnego wynosi około 30:1, czyli jest najwyższa od sześciu lat. Co więcej, w bieżącym roku ta relacja może zwyżkować dalej, ponieważ notowania gazu ziemnego znajdują się nadal pod presją podaży, zaś na rynku ropy naftowej wsparciem mogą być wydarzenia polityczne.

(900x600)Notowania gazu ziemnego w USA - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE