ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

UE zainwestuje ponad 100 mln euro w nowe projekty dotyczące ochrony środowiska i klimatu
17.02.2020r. 13:53

Komisja Europejska ogłosiła, że przeznaczy 101,2 mln euro na inwestycję w projekty w ramach programu działań na rzecz środowiska i klimatu (LIFE). Finansowanie pozwoli wesprzeć dziesięć dużych projektów w tej dziedzinie .

Zostaną one zrealizowane w dziewięciu państwach członkowskich: na Cyprze, w Estonii, Francji, Grecji, Irlandii, na Łotwie, na Słowacji, w Czechach i w Hiszpanii. Będą to m.in. projekty poświęcone ochronie przyrody, w tym lepszemu zarządzaniu obszarami chronionymi Natura 2000, poprawie jakości wody, gospodarce odpadami, redukcji zanieczyszczenia powietrza czy działaniom na rzecz lepszego przystosowania się do zmiany klimatu.

"Europejski Zielony Ład ma na celu poprawę jakości życia i dobrobytu naszych obywateli, a jednocześnie ma chronić przyrodę i klimat. Projekty programu LIFE od lat odgrywają ważną rolę i wywierają ogromny wpływ w regionach, w których są realizowane. Ogłoszona dzisiaj inwestycja w wysokości 100 mln euro pomoże chronić cenne siedliska przyrodnicze, zapewnić czystość powietrza oraz zmniejszyć zanieczyszczenie w wielu jeziorach i rzekach Europy" - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Unijni urzędnicy zapowiadają, że te projekty w ramach LIFE przyczyniają się do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu oraz planów osiągnięcia w Europie neutralności klimatycznej do 2050 roku.
Istniejący od 1992 roku program LIFE to instrument finansowy UE na rzecz środowiska i działań w dziedzinie klimatu. Dotychczas umożliwił dofinansowanie ponad 5400 projektów w Unii Europejskiej i w państwach trzecich. Aktualnie trwa realizacja ok. 1100 kolejnych projektów.

LIFE wprowadzono w 2014 roku, aby pomóc państwom członkowskim w przestrzeganiu najważniejszych unijnych przepisów w dziedzinie środowiska, ochrony przyrody i klimatu. Budżet programu na lata 2014-2020 wynosi 3,4 mld euro; w budżecie unijnym na lata 2021-2027 KE proponuje zwiększenie środków o prawie 60 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Tota 17.02.2020r. 15:50
A gdzie Polska ...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: prostak 20.02.2020r. 15:29
czyżby eurourzędnicy zrezygnowali ze swoich diet?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE