ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

5,7 mln zł na projekty na rzecz ochrony środowiska w woj. lubuskim
19.02.2020r. 13:00

Zarząd woj. lubuskiego ogłosił trzy konkursy unijne na realizację działań związanych z ochroną środowiska w obszarze funkcjonalnym miasta Zielona Góra. Do wykorzystania jest łącznie 5,7 mln zł a środki będzie można przeznaczyć między innymi na termomodernizacją obiektów oraz OZE.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego, na konkurs mający na celu wsparcie termomodernizacji budynków czy zakładanie instalacji OZE, a przez to zmniejszenie zużycia energii i emisji szkodliwych substancji do powietrza, przewidziano 1,3 mln zł. Nabór wniosków planowany jest od 24 marca do 20 kwietnia br.

Najwięcej pieniędzy, bo aż 2,5 mln zł, zabezpieczono na konkurs z zakresu inwestycji w kapitał przyrodniczy. Unijne dofinansowanie można uzyskać na projekty dot. tworzenia terenów wypoczynkowych, parków, ścieżek dydaktycznych, centrów ochrony przyrody czy siedlisk dla zwierząt. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 24 marca do 20 kwietnia br.
Inny konkurs daje możliwość uzyskania dofinansowania m.in. na obiekty typu Bike&Ride, ścieżek rowerowych oraz centra przesiadkowych w celu ograniczenia tzw. niskiej emisji w miastach. Łączna pula dostępnych środków to 1,9 mln zł. Czas na złożenie wniosków nie będzie długi, gdyż od 24 marca do 31 marca br.

W przypadku wszystkich opisanych konkursów o dofinansowanie mogą ubiegać się gminy i podległe im jednostki wchodzące w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Zielona Góra.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE