ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Cena ropy uderzają w rosyjski budżet
06.04.2020r. 12:21

Rosyjskie ministerstwo finansów ogłosiło, że przychody budżetowe z tytułu eksportu ropy i gazu spadły w marcu o 22 mld rubli (288 mln dolarów). W kwietniu spadek przychodów ma wynieść 55,8 mld rubli (730 mln dolarów) - czytamy w BiznesAlert.pl.

Marcowa średnia cena ropy Urals wyniosła 29,12 dolara za baryłkę i była najniższą średnią miesięczną ceną oferowaną za ten gatunek ropy od 2002 roku. Tegoroczny rosyjski budżet państwa zakładał zbilansowanie wydatków z przychodami przy cenie ropy na poziomie 42,45 dolarów za baryłkę. Jeszcze optymistyczniej szacowany był wzrost gospodarczy, który miał wzrastać przy cenie 57 dolarów za baryłkę i generować 0,9 procenta nadwyżki budżetowej.

W związku ze spadającym przychodem z tytułu sprzedaży węglowodorów, rosyjskie ministerstwo finansów planuje sprzedaż waluty obcej, zgromadzonej w rezerwach w wysokości ponad miliarda mld dolarów. Sprzedaż tej transzy ma się zakończyć 12 maja.
Przy założeniu, że ropa naftowa utrzyma się przy średniej cenie wynoszącej 20 dolarów za baryłkę, rosyjskie zadłużenie wzrośnie o 1-1,5 bln rubli (13-19 mld dolarów) i wygeneruje deficyt budżetowy o wysokości 0,9 procent PKB - czytamy w BiznesAlert.pl.
MinFin.ru , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: antymonopol 06.04.2020r. 17:06
Ruscy chcieli obniżką cen ropy wykończyć amerykańskie łupki a niedługo się sami wykończą bo już sprzedają obcą... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowiedź: 07-04-2020r. 15:15 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE