ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Dobre praktyki Grupy Energa godne naśladowania
16.04.2020r. 13:47

Prawie 1700 inicjatyw z ponad 200 firm z całej Polski znalazło się w najnowszym Raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki" wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Został on opublikowany już po raz 18. Wśród najlepszych jest także Grupa Energa.

- Do dobrych praktyk odpowiedzialnego i zaangażowanego społecznie biznesu należy przede wszystkim troska o otoczenie i współpraca z interesariuszami - mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes zarządu Energi SA ds. komunikacji. - Działamy w ogromnym, złożonym organizmie i naszym zadaniem jest reagowanie na jego potrzeby. Właśnie dlatego projekty edukacyjne, sportowe, działalność charytatywna czy troska o środowisko są na liście naszych priorytetów. Cieszę się, że inicjatywy Grupy Energa są zauważane i doceniane. Co więcej, dzięki współpracy z FOB, mogą stać się także inspiracją dla innych.

11 dobrych praktyk realizowanych przez Grupę Energa w 2019 roku i zgłoszonych do Raportu FOB otrzymało pozytywną ocenę Komitetu Merytorycznego.

Docenione zostały inicjatywy edukacyjne: Drużyna Energii, Planeta Energii, Energ(i)a do nauki, Muzeum energetyki w Toruniu, a także projekt klasy patronackiej w Ostrołęce, gdzie kształceni są przyszli energetycy. Do dobrych praktyk zaliczona została również działalność poligonu w Bąkowie, na którym pracownicy Grupy Energa podnoszą swoje umiejętności np. szkoląc się z prac pod napięciem.

Z aprobatą spotkała się akcja pomocowa Aktywni Charytatywni, a także działalność Fundacji Kropelka Energii. Zauważona została troska o środowisko w ramach zintegrowanego systemu zarządzania środowiskowo-energetycznego, zgodnego z Rozporządzeniem EMAS, jakim może pochwalić się Grupa Energa. Wśród dobrych praktyk figuruje też Energa dla przyrody - Bociany. W ramach tych działań Grupa Energa wybudowała już m.in. ponad 11,5 tys. platform pod gniazda, zwiększając bezpieczeństwo populacji bociana białego. Na liście dobrych praktyk znalazł się dodatkowo system zarządzania zgodnością Compliance.

Edukacja, dobre zdrowie i jakość życia

Raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Dobre praktyki pogrupowane są według 7 obszarów normy ISO 26000. Są to: ład organizacyjny, praktyki z zakresu pracy, prawa człowieka, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Dobre praktyki przedstawione w raporcie prezentowane są także w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych z 2015 roku. W przypadku tej edycji najwięcej praktyk wspiera takie cele jak "dobra jakość edukacji" i "dobre zdrowie i jakość życia". Co trzecia praktyka zgłoszona do raportu znajduje się w obszarze "zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej". Największy wzrost liczby dobrych praktyk w raporcie wystąpił z kolei w obszarze środowiska.

Najnowszy raport opublikowany został na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2019/. Natomiast ze wszystkimi dobrymi praktykami z poprzednich edycji raportu można zapoznać się na stronie: http://odpowiedzialnybiznes.pl/dobre-praktyki/.

Więcej o działalności Grupy Energa w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu w 2019 roku będzie można przeczytać w Raporcie CSR Grupy Energa "Nasza odpowiedzialność", który jest w przygotowaniu.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE