ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Pracownicy Grupy Tauron szyją maseczki dla kolegów
27.04.2020r. 10:55

Pracownicy Grupy Tauron chwycili za igły i nici po to, by w środki ochrony osobistej zaopatrzyć swoich kolegów - górników, energetyków, pracowników ochrony i służb sprzątających. To wszystko w ramach akcji "Uszyj maseczki dla swoich kolegów". W ciągu dwóch tygodni pracownicy Taurona uszyli niemal tysiąc maseczek.

Maseczki chirurgiczne były jednym z pierwszych towarów, który zniknął z hurtowni i aptecznych półek, a z uwagi na obowiązek zasłaniania ust i nosa, zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie. Pracownicy Taurona szyją je więc we własnych domach. W produkcji, a także organizowaniu materiałów i transporcie gotowych artykułów, pomagają kolejne osoby. Z dnia na dzień do akcji włączają się nowi wolontariusze.

- Nie wytwarzamy specjalistycznego sprzętu. Szyjemy maseczki bawełniane, które można samodzielnie zdezynfekować i wielokrotnie używać w drodze do pracy - mówi Bożena Klatecka, specjalista ds. rozliczeń finansowych w Tauron Obsługa Klienta - Przynajmniej w ten sposób możemy wspomóc naszych kolegów w tym trudnym dla wszystkich czasie - dodaje.

Uszyte maseczki nie zastępują środków ochrony osobistej, w które pracownicy wyposażani są w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Przyczyniają się natomiast do poprawy ich bezpieczeństwa w drodze do pracy. Dostają je monterzy, energetycy, górnicy, pracownicy ochrony i służb sprzątających.

- "Uszyj maseczki dla swoich kolegów" to coś więcej, niż kolejna inicjatywa z zakresu wolontariatu pracowniczego w Tauronie. To gest solidarności, ale również wyrazy podziękowania dla tych, którzy pomimo zagrożenia COVID-19 codziennie pokonują drogę do pracy, by w gniazdkach klientów nie zabrakło prądu - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Pracownicy Grupy Tauron włączyli się w walkę z koronawirusem poprzez różnorodne działania. W trakcie epidemii nieprzerwanie dbają o dostawy energii elektrycznej, ciepła i gazu. Aby zapewnić im bezpieczeństwo, firma wprowadziła specjalne środki bezpieczeństwa, m.in. pracownicy spółek strategicznych mają codziennie mierzoną temperaturę ciała, a energetycy, którzy sprawują całodobowy nadzór nad siecią elektroenergetyczną, podzieleni zostali na stałe zespoły bez możliwości rotacji pomiędzy nimi.

Górnicy z kopalni należących do Taurona odpowiedzieli na apel o krew placówek medycznych ze Śląska, ponieważ w związku z pandemią spadła liczba honorowych dawców. Górnicy oddali w sumie 120 litrów krwi.

W trosce o zdrowie pracowników i klientów, w połowie marca Tauron zawiesił działalność stacjonarnych Punktów Obsługi Klienta, wzmacniając jednocześnie elektroniczne kanały obsługowe. Od tego czasu prawie 800 tysięcy klientów załatwiło swoje sprawy korzystając ze zdalnych kanałów kontaktu. Największy wzrost został odnotowany przy zawieraniu umów przez internet.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE