ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zakończono budowę suchego przechowalnika wypalonego paliwa w Fort Calhoun w USA
25.05.2020r. 14:35

Firma Orano TN zakończyła instalację systemu suchego przechowywania wypalonego paliwa oraz operację przeniesienia paliwa z basenu do suchego przechowalnika w zamkniętej elektrowni jądrowej Fort Calhoun w stanie Nebraska w USA.

Rzecznik Orano poinformował, że realizacja projektu trwała 2 lata, został on ukończony w ramach założonego budżetu i ponad dwa tygodnie przed terminem.

Zgodnie z umową zawartą przez Orano z Omaha Public Power District (OPPD) w 2018 r. zakres prac obejmował rozbudowę istniejącego suchego systemu przechowywania NUHOMS w Fort Calhoun oraz transfer paliwa z basenu (mokrego przechowalnika) do nowego suchego przechowalnika.

Orano przeprowadził również szczegółową kontrolę opróżnionego basenu zużytego paliwa, używając podwodnych kamer i detektorów promieniowania, aby upewnić się, że wszystkie resztki paliwa zostały zebrane i załadowane do pojemników NUHOMS.

32 poziome suche moduły przechowalnikowe NUHOMS zostały wyprodukowane na miejscu w zaledwie osiem miesięcy przy użyciu lokalnych dostawców betonu, warsztatów mechanicznych i wielu innych usług projektowych.
OPPD poinformował, że realizację projektu rozpoczęto w połowie października 2019 r. Ostatni zestaw paliwowy umieszczono w indywidualnym pojemniku w dniu 8 maja 2020 r., a cały kontener został zabezpieczony w module do przechowywania w dniu 13 maja, dodał.

Według Orano, zespół transportujący wypalone paliwo osiągnął średnio 4-dniowy cykl ładowania dla każdego modułu przechowalnika zużytego paliwa - jeden z najkrótszych czasów uzyskiwanych w branży i otrzymał całkowitą dawkę promieniowania mniejszą od dopuszczalnej przyjętej dla projektu.

"Bezpieczne, terminowe i zgodne z budżetem ukończenie tego projektu wymagało prawdziwej współpracy między OPPD i Orano TN" - powiedział Tim Uehling, dyrektor, Fort Calhoun Station Decommissioning. "To wielkie osiągnięcie pokazuje troskę i zaangażowanie wszystkich uczestników projektu. Właściciele i klienci OPPD mogą być pewni dalszego bezpiecznego przechowywania paliwa w solidnym suchym systemie przechowywania dostarczonym przez Orano TN".

Amir Vexler, prezes amerykańskiego oddziału Orano TN, pochwalił wyjątkową koordynację, inicjatywę i profesjonalizm zespołów, które przezwyciężały niezwykłe wyzwania, w tym "powódź w dorzeczu Missouri podczas sesji treningowych w 2019 r., silnych burz zimowych i wdrożenia zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa".
NEInt , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE