ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad 4,6 tys. górników z koronawirusem na Śląsku
05.06.2020r. 13:27

Liczba zakażonych koronawirusem górników ze śląskich kopalń przekracza 4,6 tys. - wśród nich 3749 to osoby, u których zakażenie potwierdzono w ramach badań przesiewowych - podał w piątek Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Ogółem w regionie zachorowało 8867 osób, z których 2133 wyzdrowiały.

"Przetestowano już ponad 150 tys. próbek pobranych od mieszkańców województwa, z czego ponad 53,5 tys. to badania przesiewowe" - poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

W piątek trwają testy w należących do Polskiej Grupy Górniczej kopalniach: Ziemowit w Lędzinach (do wieczora planowane jest pobranie około tysiąca próbek) oraz Marcel w Radlinie (1,1 tys. osób). Rozpoczynają się także badania w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni Jastrzębie-Bzie (1,5 tys. osób). W weekend testy w tych trzech zakładach będą kontynuowane.

Śląskie jest województwem o największej w Polsce liczbie potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Górnicy stanowią ponad połowę spośród niespełna 8,9 tys. wszystkich osób zakażonych w regionie.
W piątek rano sanepid poinformował o 81 nowych przypadkach koronawirusa (nie tylko wśród górników). Od początku epidemii 230 osób zmarło w regionie na Covid-19. W ostatnim czasie w szpitalu w Raciborzu zmarli 73-letni mężczyzna z powiatu raciborskiego, 64-latek i 67-latek z powiatu zawierciańskiego oraz 84-letnia kobieta z okolic Żywca. W szpitalu w Zawierciu zmarł 60-letni mężczyzna z okolic tego miasta. Łącznie w szpitalach w regionie leczonych jest 326 osób z koronawirusem.

W ciągu minionej doby - jak podała w piątek rano Jastrzębska Spółka Węglowa - potwierdzono 381 nowych przypadków Sars-CoV-2 wśród pracowników należącej do tej spółki kopalni Zofiówka, gdzie w sumie jest 910 zakażonych. Łącznie w kopalniach JSW jest ponad 2,5 tys. zarażonych górników (najwięcej, 1587 w kopalni Pniówek), a w Polskiej Grupie Górniczej ponad 1,5 tys. (495 z nich wyzdrowiało). Od początku epidemii zakażonych zostało także 589 górników z należącej do Węglokoksu bytomskiej kopalni Bobrek - obecnie koronawirusa mają tam 403 osoby, a 186 górników wyzdrowiało.

Ogółem - według danych Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Polskiej Grupy Górniczej i spółki Węglokoks Kraj - od początku epidemii do piątku rano potwierdzono zakażenie koronawirusem 4619 górników z kilkunastu kopalń. Łącznie w kopalniach PGG i kopalni Bobrek z Covid-19 wyzdrowiało dotąd 681 osób. JSW nie podała jak dotąd liczby ozdrowieńców.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE