ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

RenewableUK niezadowolone z decyzji rządu Wielkiej Brytanii ws. opóźnień inwestycji w offshore
05.06.2020r. 18:53

Brytyjskie stowarzyszenie RenewableUK jest rozczarowane oświadczeniem rządu, który poinformował o opóźnieniu decyzji w sprawie budowy dwóch farm wiatrowych na Morzu Północnym - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Sprawa dotyczy dwóch projektów: Hornsea Three (2,4 GW) oraz Norfol Vanguard (1,8 GW). Deweloperem pierwszego jest duński Orsted, drugiego Vattenfall.
Przedstawiciele branży przekonują, że działania rządu są rozczarowujące, gdyż trudno będzie, przy takiej praktyce, osiągnąć cel 40 GW mocy zainstalowanych w brytyjskiej morskiej energetyce wiatrowej.

"Morskie projekty są istotne w generowaniu energii w takiej skali, która jest niezbędna w procesie dekarbonizacji gospodarki. Potrzebujemy terminowych decyzji rządu, aby morska energetyka wiatrowa pełniła decydującą rolę w odbudowie gospodarki krajowej po pandemii koronawirusa" - wskazało, cytowane przez "Biznesalert.pl', stowarzyszenie RenewableUK.
RenewableUK

, BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk 06.06.2020r. 22:04
I dobrze, bo ta istniejąca farma Hornsea spowodowała blacj-out w sierpniu 2019, a jakby była kolejna to permanetny... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE