ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosyjskie banki udzielą nisko oprocentowanych pożyczek firmom wydobywającym ropę łupkową
26.06.2020r. 08:13

Rosjanie zamierzają wykorzystać Sbierbank i Wnesznoekonombank do pożyczenia firmom wydobywającym ropę łupkową do 400 mld rubli z prawie zerowym procentem, by mogły dokończyć prawie 3000 odwiertów nieukończonych przez kryzys cen ropy - czytamy w BiznesAlert.pl.

Rosja musi dokonywać nowych odwiertów w celu utrzymania wydobycia pomimo zczerpywania się starych złóż ropy. Niskie ceny ropy naftowej obniżają rentowność takich operacji, więc pożyczki państwowe mają pozwolić na ich ponowne uruchomienie, gdy warunki rynkowe się poprawią.

Dodatkowy czynnik obniżający wydobycie w Rosji to porozumienie naftowe OPEC+, które zakłada obniżkę produkcji o w sumie 9,7 mln baryłek dziennie od maja do lipca 2020 roku, a potem stopniowe obniżenie cięć do kwietnia 2022 roku. Rosjanie zamierzają wyłączyć odwierty stare i mniej produktywne oraz zainwestować w nowe, nieukończone, kiedy będzie to już możliwe.
Kwota ustalona przez Reutersa, czyli 400 mld rubli, może wystarczyć na ukończenie około 3000 odwiertów. Wsparcie tego rodzaju ma być elementem rozwiązań na rzecz wychodzenia Rosji z kryzysu wywołanego pandemia koronawirusa. Ma także uwzględnić ulgi podatkowe dla firm wydobywczych. Do rozstrzygnięcia pozostaje, czy zapotrzebowanie na ropę będzie w przyszłości na tyle duże, by ropa rosyjska znalazła klienta - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE