ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gryglas: za kilka dni decyzja rządu dot. rozwoju logistyki polskich portów na potrzeby offshore
02.07.2020r. 15:32

Decyzja rządu dot. rozwoju logistyki polskich portów ma zapaść za kilka dni. Następnie rozpocznie się wybór operatora, który zorganizuje całą pracę na potrzeby offshore - czytamy w BiznesAlert.pl.

Wiceminister aktywów państwowych i pełnomocnik ds. morskiej energetyki wiatrowej Zbigniew Gryglas powiedział podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego 2020 w Gdańsku, że prace nad terminalem głównym, instalacyjnym i rozproszonym trwają równolegle. - Trendy światowe pokazują, że instalacja konstrukcji powinna odbywać się tuż przy miejscu koncesji, a elementy konstrukcji powinny być zwożone z portu centralnego. Nie wszędzie da się postawić jackupy, ich wielkość coraz bardziej rośnie - przyznał.

- Dokonaliśmy już decyzji, wyboru portu instalacyjnego, będzie nim Gdynia. Inne porty rozproszone to Szczecin, Świnoujście i Gdańsk. Za kilka dni możemy spodziewać się decyzji rządu dot. rozwoju logistyki polskich portów. Następnie będziemy wybierać operatora, który zorganizuje całą pracę. Będziemy gotowi na czas z infrastrukturą portową. Porty niemieckie i duńskie nie zastąpią Polski. Tylko wówczas, kiedy przeładunki będą dokonywane u nas w kraju - powiedział Gryglas.
Koszt takiego portu to 2-3 mld zł, a budowa miałaby rozpocząć się w 2024 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE