ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Trwają Wakacje z Planetą Energii
10.07.2020r. 13:52

Pomiar prędkość światła w czekoladzie, skraplanie pary wodnej na szkle, rozdzielanie soli od pieprzu czy tajemnice układu słonecznego. Podczas wakacji z Planetą Energii żadne dziecko ciekawe świata nie powinno się nudzić!

Mądre gospodarowanie, a także oszczędzanie i korzystanie z odnawialnych źródeł energii to obecnie istotne wyzwania, dlatego Grupa Energa od ponad dziesięciu lat realizuje program edukacyjny Planeta Energii. Jego celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej i jej bezpiecznym użytkowaniu, rozniecanie w najmłodszych fascynacji nauką i kształtowanie postaw proekologicznych.Edukacja przez zabawę niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli. W tym roku, w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią, mniej dzieci niż zazwyczaj skorzysta ze zorganizowanego wypoczynku. W odpowiedzi na tę sytuację Grupa Energa zdecydowała się urozmaicić im spędzanie czasu razem z Planetą Energii. Wraz z zakończeniem roku szkolnego ruszyły "Wakacje z Planetą Energii, czyli od kuchni do gwiazd".

Letni cykl pełen inspiracji na wspólne spędzenie czasu rodziców z dziećmi, ma rozbudzić w maluchach naukową ciekawość oraz zachęcić do rodzinnego eksperymentowania za pomocą rzeczy, które można znaleźć chociażby w kuchennych szafkach. Młodzi naukowcy zbadają m.in. pomiar prędkości światła w czekoladzie, szybkość grzania w mikrofali, poznają tajemnice tworzenia roztworów i pozyskają energię prosto z przyrody, czyli z kartofli.

Wakacje z Planetą Energii, czyli od kuchni do gwiazd:
  • 5 filmów z eksperymentami fizycznymi w kuchni
  • 9 filmów o Układzie Słonecznym
  • historie do przeczytania z dzieckiem
  • karty pracy do pobrania

(639x346)

Gospodarzami letniej zabawy Planety Energii i eksperymentowania w kuchni są dr Tadeusz Miruszewski i dr Janusz Karczewski. Eksperci przygotowali wartościowe i rozwijające treści w formie ćwiczeń i eksperymentów, które podczas tegorocznych wakacji każdy będzie mógł wykonać w domu. Dzieci mogą przeprowadzić je wspólnie z rodzicami.

Na wyprawę do gwiazd zaprosi z kolei doktor nauk fizycznych i dziennikarz zajmujący się sprawami naukowymi Tomasz Rożek. To ekspert, który z wielkim powiedzeniem od lat prowadzi działalność popularyzującą naukę w radiu, telewizji, prasie i w Internecie. Tym razem dr Rożek rozjaśni dzieciom tajemnice układu słonecznego oraz zasiedlających go gwiazd, komet i planet.

- Układ Słoneczny to nasze najbliższe sąsiedztwo. Nasze kosmiczne podwórko czy osiedle. To tutaj jest nasz dom - Ziemia, ale jest tu też źródło, niemal całej naszej energii, czyli Słońce. Ile wiemy o najbliższym sąsiedztwie? O planetach, na których kiedyś będziemy lądowali? O księżycach, które badamy od wielu lat i o asteroidach, na których kiedyś być może będziemy budowali bazy i kopalnie? Cykl będzie się składał z materiałów poświęconych Układowi Słonecznemu. To doskonała okazja żeby poznać lepiej nasze najbliższe sąsiedztwo - mówi dr Tomasz Rożek, ambasador Planety Energii.Planeta Energii realizowana jest od 2009 roku. W ramach tego projektu Grupa Energa udostępniła już dziesiątki materiałów multimedialnych dla dzieci i nauczycieli związanych z tematyką energii. Treści edukacyjne cenione są przez nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego, a dostęp do nich na PlanetaEnergii.pl okazał się szczególnie przydatne w okresie kwarantanny. Od kiedy w szkołach wstrzymano stacjonarne zajęcia, z materiałów edukacyjnych online skorzystało około 15 tys. użytkowników!

- Od lat obserwujemy rosnącą popularność edukacyjnych ćwiczeń dostępnych na platformie Planety Energii, które poprzez zabawę uczą najmłodszych odkrywania i wykorzystywania zjawisk fizycznych w życiu codziennym. Dzieci wyruszające w podróż na Planetę Energii mogą przeżyć interesująca przygodę, a przy okazji oswoić się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu energetyki i zdobyć niezbędną wrażliwość ekologiczną. Cieszy nas, że w niekonwencjonalny sposób możemy przekazywać istotną wiedzę na temat energii elektrycznej oraz inspirować do samodzielnego myślenia - mówi Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi SA.

Planeta Energii to projekt koncentrujący się na edukacji najmłodszych w tematyce energii elektrycznej oraz kształtowaniu odpowiedzialnych postaw, odpowiadających potrzebom i realiom współczesnego świata. Planeta Energii wspiera również nauczycieli i rodziców. Nauczyciele na stronie internetowej odnajdą gotowe materiały multimedialne, scenariusze lekcji i kart pracy, dzięki którym każda lekcja będzie dla uczniów porywającą przygodą. Dla rodziców jest to pomoc w organizacji czasu dzieciom i sposób na naukę poprzez zabawę. Program od ponad 10 lat angażuje dzieci z całej Polski. W jego dotychczasowych edycjach wiedzę o energii i ekologii zdobyło już kilkaset tysięcy uczniów.

Więcej informacji o Wakacjach z Planetą Energii na PlanetaEnergii.pl oraz na Youtube i facebookowym profilu akcji: facebook.com/planetaenergiipl
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE