ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Budowa duńskiego odcinka Nord Stream 2 może ruszyć po 3 sierpnia
03.08.2020r. 07:32

Agencja TASS zapytała Duńską Agencję Energii o termin rozpoczęcia budowy ostatniego odcinka gazociągu Nord Stream 2. Będzie ona mogła ruszyć po trzecim sierpnia, gdy kończy się czas na apelację względem pozwolenia DEA na budowę z wykorzystaniem statków bez dynamicznego pozycjonowania - czytamy w BiznesAlert.pl.

Rzecznik Duńskiej Agencja Energii Ture Falbe-Hansen poinformował w zeszłym tygodniu BiznesAlert.pl, że budowa Nord Stream 2 w tej strefie została zakończona w grudniu 2019 roku. Nie ma więc przeszkód formalnych, aby rozpocząć budowę w każdej chwili.
TASS zapytała Louisę Albeck Jensen z DEA o termin rozpoczęcia prac. Poinformowała ona, że decyzja o zgodzie na wykorzystanie statków bez dynamicznego pozycjonowania, jak Fortuna w dyspozycji Rosjan odpowiedzialnych za budowę Nord Stream 2, została wydana szóstego lipca. Od tego czasu chętni mieli cztery tygodnie na apelację względem tej decyzji. Oznacza to, że po trzecim sierpnia Rosjanie będą mogli użyć Fortuny do dokończenia prac na wodach duńskich. Architekci projektu muszą wcześniej przedstawić zaktualizowany terminarz budowy - czytamy w BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE