ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Belgii kończą budowę pierwszej pływającej elektrowni słonecznej
16.09.2020r. 09:44

W ubiegłym tygodniu w prowincji Antwerpia w Belgii zakończyła się budowa pierwszej w tym kraju pływającej elektrowni fotowoltaicznej o mocy 7 MW.

We wtorek 8 września 2020 r. flamandzki minister energii Zuhal Demir zainstalował ostatni panel słoneczny elektrowni fotowoltaicznej, którą zbudowano na wodzie zbiornika powstałego w efekcie wydobycia piasku, na granicy gmin Mol i Dessel w belgijskiej prowincji Antwerpia.

Pływająca farma zajmuje obszar ok. 7 hektarów i składa się z 17 250 paneli PV o łącznej mocy ok. 7 MW. Według szacunków inwestorów roczna produkcja energii elektryczne ma wynosić ok. 7 GWh.

Budowa elektrowni rozpoczęła się w marcu 2020 roku, a pierwsza energia z farmy ma zasilić odbiorców w październiku.
Projekt został zrealizowany przez firmy Limburg Investment Company LRM, Group Machiels, Luminus i Sibelco. Ta ostania będzie odbiorcą energii produkowanej przez farmę, a nadwyżki mają trafiać do sieci elektroenergetycznej.

- Sibelco jest właścicielem wielu dużych wyrobisk powstałych w efekcie działalności związanej z wydobyciem piasku" - wyjaśnia Bart Van Herck, dyrektor operacyjny i krajowy Sibelco w Belgii. -Lokalizacja 70-hektarowego wyrobiska Schansheide, gdzie powstała pływająca elektrownia PV, w pobliżu naszej działalności sprawia, że miejsce to doskonale nadaje się na taką inwestycję - podkreśla dyrektor. Jak mówi, pływająca farma słoneczna i istniejąca farma wiatrowa będą dostarczać energię elektryczną, które pokryje 55 proc. zapotrzebowania zakładu w tej lokalizacji.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE