ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wrocław. Niemal 22 mln zł z funduszy europejskich na wymianę palenisk węglowych
28.09.2020r. 16:51

Niemal 22 mln zł z funduszy europejskich trafi na program wymiany pieców węglowych we Wrocławiu. W ramach przedsięwzięcia zostanie wymienionych ponad 1,6 tys. palenisk znajdujących się w lokalach komunalnych.

W poniedziałek promesę na przekazanie środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) podpisali marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Pieniądze pochodzące z RPO - niemal 22 mln zł - zostaną przeznaczone na realizację projektu w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego. Wartość całego projektu wymiany pieców w ramach ZIT to 32 mln zł.

Dzięki przedsięwzięciu udało się wymienić paleniska węglowe w 134 budynkach gminnych. Łącznie projektem zostanie objętych pond 1,2 mieszkań, gdzie zostanie wymienionych ponad 1,6 tys. pieców.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poinformował, że we Wrocławiu jest jeszcze 18 tys. pieców węglowych, które powinny być wymienione. "Zapowiedzieliśmy, że jednym z priorytetów na najbliższe lata będzie wymiana tych pozaklasowych źródeł ciepła" - mówił Sutryk. Miasto Wrocław szacuje, że na wymianę pieców węglowych do końca 2024 r. zostanie przeznaczonych około 330 mln zł.
Sutryk podkreślił też, że w latach 2014-2019 we Wrocławiu wymieniono już 8 tys. pieców węglowych. "W tym roku w budynkach komunalnych wymienimy ponad 400 pieców, a w 2021 r. w 126 kamienicach będziemy chcieli wymienić ponad 1,2 tys. pieców" - mówił prezydent Wrocławia.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski zwrócił uwagę, że dzięki środkom europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego we Wrocławiu zlikwidowanych zostanie 1,6 pieców na paliwo stałe. "Do tego mamy kontynuację programu Kawka Plus, który prowadzi Miasto Wrocław, co razem znacząco wpłynie na poprawę poziomu zanieczyszczeń i na komfort życia wrocławian"- mówił marszałek.

Przybylski podkreślił, że wsparcie programu wymiany pieców węglowych, to kolejna wspólna inicjatywa samorządu województwa oraz samorządu Wrocławia.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: max 29.09.2020r. 07:55
Nooo...a ten tego : na co wymienią ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 29.09.2020r. 13:42
Na mniej emisyjne.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE