ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemieccy ekolodzy krytykują projekt gazoportu w Brunsbuttel
26.10.2020r. 08:03

Organizacja Deutsche Umwelthilfe (DUH) znana z walki z projektem Nord Stream 2 krytykuje władze landu Szlezwik-Holsztyn za projekt budowy gazoportu Brunsbuttel o nazwie German LNG Terminal - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ma on powstać w 2022 roku, ale zdaniem ekologów jest realizowany w sposób wykluczający ochronę lokalnych praw własności. Ekolodzy chcieli wpłynąć na procedurę przekazywania gruntów pod gazociąg operatora Gasunie Deutschland, który ma w przyszłości połączyć planowany terminal z siecią, ale póki co bezskutecznie, choć przekonywali, że jego projekt bazuje na nieaktualnych danych przekazanych przez podmioty sektora gazowego.

Mimo to Gasunie realizujące projekt z Vopakiem w ramach spółki German LNG Terminal przyznaje, że nadal nie ma kompletu zgód niezbędnego do rozpoczęcia prac gwarantujących ukończenie go w 2022 roku. Budowa może zająć trzy lata od momentu uzyskania pozwoleń.
Trwa dyskusja o wpływie gazu ziemnego na środowisko. Komisja Europejska przyjęła strategię metanową, która zawiera apel o stworzenie globalnego monitoringu emisji metanu. Najwięksi krytycy pozyskiwania energii z gazu domagają się wręcz zakazu importu LNG z USA, jak niemieccy Zieloni. Z kolei lobbyści Gazpromu przekonują, że dostawy gazu z Rosji są ekologiczne - przypomina BiznesAlert.pl.
Deutsche Umwelthilfe , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE