ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

"Odkryj Kraków" i zajrzyj do krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła z Kotem Ciepłosławem
30.10.2020r. 15:02

PGE Energia Ciepła należąca do Grupy PGE, to lider sektora ciepłowniczego i właściciel krakowskiej elektrociepłowni. Spółka angażuje się w projekty ukierunkowane na edukację dzieci i młodzieży. Tym razem wraz z KBF zaprasza najmłodszych tropicieli miejskich ciekawostek do poznania zagadnień związanych z energetyką miejską.

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Krakowie jest największym producentem ciepła i energii elektrycznej w Krakowie. Jest też partnerem projektu "Odkryj Kraków" realizowanego przez KBF, miejską instytucję kultury Miasta Krakowa, w ramach Kids in Kraków.

- Projekt, w którym uczestniczy krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła "Odkryj Kraków", wpisuje się w naszą długoletnią współpracę z Miastem Kraków w zakresie edukacji i kultury. Zachęca najmłodszych do spojrzenia na miasto także przez pryzmat inżynierii miejskiej. Na razie poprzez rozwiązywanie zagadek, a w przyszłości do odwiedzenia nas na żywo podczas organizowanych przez krakowską elektrociepłownię Dni Otwartych - powiedział Grzegorz Żebrowski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział nr 1 w Krakowie.

- Jednym z podstawowych zadań, które realizujemy w KBF jest tworzenie i udostępnianie szeroko rozumianych projektów kulturalnych. Z najmłodszymi mieszkańcami Krakowa kontaktujemy się głównie poprzez markę Kids in Kraków i szereg aktywności, które nie tylko zachęcają do bezpośredniego uczestnictwa w inicjatywach i wydarzeniach dla dzieci, ale także pokazują jak wielowątkowym zbiorem jest miasto samo w sobie - mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF. - Promujemy więc historię i dziedzictwo, ale także pokazujemy i tłumaczymy jak Kraków działa na co dzień. Współpraca z PGE Energia Ciepła jest doskonałym przykładem na to, jak w ciekawy, obrazowy i angażujący sposób opowiadać o obszarach naszej codzienności, takich jak zapewnienie dostępu do ciepła czy elektryczności, które połączone z aktywnym uczestnictwem w życiu kulturalnym, dają nam życiowy komfort - dodaje dyrektor Błaszczyk.

Do 24 kart projektu "Odkryj Kraków" dzisiaj, tj. 30 października, dołączono dwie nowe karty, które zachęcają najmłodszych do poznania tajników ciepłownictwa. Przewodnikiem po świecie energetyki jest Kot Ciepłosław - bohater projektu edukacyjnego Przygody Kota Ciepłosława zainaugurowanego we wrześniu przez PGE Energia Ciepła i skierowanego do dzieci klas 1-3.

Rozwiązując zagadki dzieci dowiedzą się m.in. czym jest ciepło i co to jest zimno? Jak wytwarzane jest ciepło i energia elektryczna w elektrociepłowni? Dokąd ciepłociąg dostarcza ciepło? Kto to jest energetyk? A skanując QRkod można posłuchać o czym szumi chłodnia kominowa.

Dwustronne karty z zadaniami można pobrać na stronie www.kidsinkrakow.pl.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE