ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Warszawa podpisała umowę na rozbudowę spalarni śmieci na Targówku
30.11.2020r. 15:47

Miejska spółka MPO podpisała umowę na rozbudowę Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych. Warszawa zyska największą w kraju, nowoczesną spalarnię, która zasili w ciepło i energię elektryczną kilkanaście tysięcy gospodarstw - przekazał stołeczny magistrat.

Podpisanie umowy gwarantuje pełną realizację inwestycji w ciągu 36 miesięcy od rozpoczęcia prac. W rozbudowanym Zakładzie Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych przy ul. Zabranieckiej będzie termicznie przetwarzane ponad 300 tys. ton odpadów rocznie - to blisko 30 proc. całego strumienia odpadów miejskich, które są najtrudniejsze i najbardziej kosztowne do przetworzenia.
Produkowana w obiekcie energia zasili stołeczną sieć ciepłowniczą i elektryczną, planowo już w 2023 r. Według ostrożnych szacunków - po uruchomieniu instalacji po rozbudowie - koszty zagospodarowania odpadów spadną poniżej prognozowanej na ten czas ceny rynkowej. To radykalna zmiana, która przełoży się na niższe rachunki dla mieszkańców.
"Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych da gwarancję całkowitego bezpieczeństwa i neutralności obiektu zarówno dla ludzi jak i środowiska naturalnego. Rozbudowa ZUSOK wpisuje się w długofalowy plan rozwoju miejskiej spółki i jest jego bardzo ważnym elementem" - wyjaśnił Włodzimierz Karpiński, prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: antymonopol 30.11.2020r. 21:45
I bardzo dobrze bo nie dość że pozbędą się śmieci to jeszcze będą mieli z nich tanią energię i ciepło i chłód.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: fasdf 01.12.2020r. 07:51
Super że będzie, szkoda że tak późno. Szkoda również że warszawiacy zapłacą za ten "cód" architektury przeszklenia, oświetlenie rodem z opery no i te ogrody dachowe oraz masę innych "ładnych" nie potrzebnych rzeczy. A to wszystko w miejscu w którym pies z kulawą nie przyjdzie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: arlen 01.12.2020r. 08:33
Ta napewno będziesz widział taniość porównywalną jak w cenie parkingów czy w obecnych rachunkach za śmieci od zużywanej wody - ale kto bogatemu zabroni. W Holandii dużo droższym kraju śmieci odbierają za darmo ( dla nie rozumiejących mieszkańcy nic nie płacą za śmieci, 0) i dają na nie worki - więc tam można powiedzieć że jest tanio. Dodatkowo każdą uszkodzoną torebkę papierową można zwrócić i otrzymać nową za darmo (płaciło się tylko za pierwszą jedną torebkę - jak się zużyje, podrze to się wymienia - wystarczy tylko rączkę zanieść.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Szym 01.12.2020r. 20:23
Trzaskowski podpisał umowę - tylko nie podaje z kim.
Mam nadzieję że nie z Panią Lempart, tylko z firmą z branży energetycznej. Piszę celowo złośliwie bo to ewenement że podpisali umowę tylmo nie wiadomo z kim.
Sorry,
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE