ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemieckie organizacje ekologiczne nie chcą współpracować z fundacją, która ma chronić Nord Stream 2 przed sankcjami USA
15.01.2021r. 09:18

Niemieckie organizacje ekologiczne BUND, NABU, WWF i Fundacja Succow stanowczo odmawiają udziału w Meklembursko-Pomorskiej Fundacji Ochrony Klimatu i Środowiska, znanej jako Stiftung Klimaschutz, która ma chronić Nord Stream 2 przed sankcjami USA - czytamy w BiznesAlert.pl.

Organizacje te wyraziły swoje krytyczne stanowisko podczas rozmowy z władzami Meklemburgii-Pomorza Przedniego, m.in. z udziałem premier Manueli Schwesig. Celem nowej fundacji jest m.in. popieranie dalszej budowy gazociągu Nord Stream 2. Z punktu widzenia organizacji ekologicznych dodatkowy gaz ziemny opóźniłby konieczne odejście od paliw kopalnych o ponad pięć dekad. Według stowarzyszeń ekologicznych, zamiast zakładać fundację o przeciwstawnych obszarach biznesowych, rząd powinien skorzystać z własnych opcji decyzyjnych i działań oraz zainicjować działania na rzecz przejścia na odnawialne źródła energii.
Podczas dyskusji stowarzyszenia ekologiczne przedstawiły rządowi landowemu krótką listę działań na rzecz skutecznej ochrony klimatu do natychmiastowej realizacji. Obejmuje to obowiązkowe wykorzystanie energii odnawialnej do ogrzewania budynków. Odpowiadają one obecnie za 40 procent zużycia energii i w większości nadal są zasilane paliwami kopalnymi, takimi jak ropa i gaz. Punkt drugi listy dotyczy wyłączenia opalanej węglem elektrowni Rostock. Sam zakład odpowiada za jedną czwartą całkowitej emisji dwutlenku węgla związanej z energią w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, do 2,5 miliona ton CO2 - czytamy w BiznesAlert.pl.
NABU , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE