ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ zmienił cenę docelową PGNiG
26.01.2021r. 10:43

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 18 stycznia, podnieśli cenę docelową dla akcji PGNiG do 7,5 zł z 6 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "kupuj".

Raport wydano przy kursie 6,05 zł.

"W oczekiwaniu wzrostu cen gazu i zważywszy na wyższe taryfy dystrybucyjne niż zakładaliśmy podwyższamy wyraźnie nasze prognozy finansowe dla spółki. Chcemy podkreślić, że zmiany prognoz skons. EBITDA są marginalne (pozytywny wpływ na wynik segmentu wydobywczego i dystrybucji jest zniwelowany przez oczekiwane negatywne efekty w segmencie handlowym)" - napisano w raporcie.

"Natomiast nasze prognozy na lata 2022-23 znacząco rosną pod wpływem podwyższenia długoterminowych prognoz dla działalności wydobywczej przy zbliżonych długoterminowych prognozach dla segmentu handlowego" - dodano.
Analitycy podwyższyli założenia cen gazu w krótkim i dłuższym okresie.

"Obecnie przyjmujemy ceny gazu w miesięcznych kontraktach w Niemczech na średnim poziomie odpowiednio 20 MWh i 18,2 USD/MWH w 2021 i w latach 2022-28 w porównaniu do wcześniejszych oczekiwań odpowiednio 16,3 USD/MWh i 14,3 USD/MWh. Zakładamy, że średnia ważona cena na TGE wyniesie w 2021 i 2022 roku odpowiednio 77 zł/MWh i 82 zł/MWh (wcześniej oczekiwaliśmy 73 zł/MWh oraz 68 zł/MWh))" - napisano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE