ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Plug Power, Chart Industries i Baker Hughes stworzą fundusz i zainwestują miliony w rozwój infrastruktury wodorowej
08.04.2021r. 06:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Plug Power, Chart Industries i Baker Hughes będą głównymi inwestorami w tworzonym właśnie funduszu, dedykowanym wyłącznie do inwestycji związanych z wykorzystaniem wodoru - FiveT Hydrogen Fund. Nowe przedsięwzięcie będzie wspierać w realizacji projekty dotyczące tworzenia infrastruktury wykorzystującej "czysty wodór na dużą skalę". Pula pieniędzy do wykorzystania ma sięgnąć 1 miliard euro - informuje branżowy serwis ORPA.PL

Plug Power, Chart Industries i Baker Hughes będą głównymi inwestorami w tworzonym właśnie funduszu, dedykowanym wyłącznie do inwestycji związanych z wykorzystaniem wodoru - FiveT Hydrogen Fund. Nowe przedsięwzięcie będzie wspierać w realizacji projekty dotyczące tworzenia infrastruktury wykorzystującej "czysty wodór na dużą skalę". Pula pieniędzy do wykorzystania ma sięgnąć 1 miliard euro.

Na rozwój nowego przedsięwzięcia Plug Power zamierza przeznaczyć 160 milionów euro (200 milionów dolarów), a Chart Industries i Baker Hughes zamierzają przeznaczyć 50 milionów euro (60 milionów dolarów). Inwestycje umożliwią FiveT ugruntowanie swojej pozycji w centrum przemysłu wodorowego i pomogą w realizacji szerszej globalnej misji mającej na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i przyspieszenie transformacji energetycznej.

Finansowe wsparcie od 2022r.

Nowy fundusz (będzie oferowany wyłącznie zweryfikowanym inwestorom), chce zebrać na inwestycje łącznie 1 miliard euro (1,2 mld USD). Pieniądze będą pochodzić od inwestorów finansowych i przemysłowych.

Fundusz będzie finansował wyłącznie projekty z zakresu produkcji, magazynowania i dystrybucji czystego wodoru. Według inwestorów fundusz rozpocznie swoje finansowe wsparcie dla projektów wodorowych od 2022 roku.

Plug Power to amerykańska firma zajmująca się rozwojem systemów wodorowych ogniw paliwowych, które zastępują konwencjonalne baterie w sprzęcie i pojazdach zasilanych energią elektryczną. W styczniu 2021 roku południowokoreańska firma SK Group, ogłosiła inwestycję w wysokości 1,5 miliarda dolarów w Plug Power (za około 10% udziałów). Jej efektem jest nowa spółka z siedzibą w Korei Południowej, która dostarczy produkty z branży wodorowych ogniw paliwowych na rynki azjatyckie. W styczniu 2021 roku firma poinformowała o rozpoczęciu współpracy z francuskim producentem samochodów Renault.

Fundusz przyspieszy budowę infrastruktury
"Stworzyliśmy pierwszy komercyjny rynek ogniw paliwowych, budując jednocześnie pierwszą sieć ekologicznego wytwarzania wodoru w całych Stanach Zjednoczonych" - powiedział Andy Marsh, dyrektor generalny Plug Power.

"Jesteśmy teraz jednym z inwestorów pierwszego znaczącego funduszu wspierającego finansowanie projektów infrastruktury wodorowej. Wierzymy, że ten fundusz pomoże przyspieszyć budowę infrastruktury wodorowej na całym świecie, co będzie wspierać szybkie wdrażanie zastosowań ogniw paliwowych" - dodał Andy Marsh.

"Po ponad 50 latach produkcji sprzętu wodorowego Chart, postanowiliśmy zainwestować w FiveT Hydrogen Fund" - powiedziała Jill Evanko, dyrektor generalny i prezes Chart. Chart jest dostawcą technologii, sprzętu i usług związanych między innymi ze skroplonym gazem ziemnym, wodorem oraz biogazem. Swoje siedziby ma w ponad 25 lokalizacjach na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych po Azję, Australię, Indie, Europę i Amerykę Południową.

Trzeci z inwestorów Baker Hughes, to firma zajmująca się technologią energetyczną, która dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i przemysłowych na całym świecie. Jest obecna w ponad 120 krajach.


źródło: ORPA.pl / ir.plugpower.com


Branża PALIWA w portalu CIRE
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu , komunikat prasowy - materiał PR

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE