ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska sprzedała uprawnienia do emisji CO2 po 48 euro
28.04.2021r. 11:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Przeprowadzona 28 kwietnia na EEX w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji dwutlenku węgla została rozliczona po kursie 48 euro. Uczestnicy zgłosili zapotrzebowanie na 3 797 500 uprawnień, wobec oferowanych 2,575 mln.


Aukcję uprawnień do emisji CO2 z 28 kwietnia 2021 r. komentuje dla CIRE.PL Tomasz Marek Bujacz - Senior Sales Trader w Vertis Environmental Finance.

"Do końca umorzeń za 2020 r. zostały 3 dni, ceny uprawnień do emisji CO2 w ostatnich 8 sesjach biją rekord za rekordem. Dzisiaj rano cena na kontrakcie terminowym EUA DEC21 przełamała 48 euro i osiągnęła poziom 48,40 euro. Dobra koniunktura na rynku uprawnień do emisji CO2 została podtrzymana przez ceny gazu, które są wyższe niż zwykle z powodu Gazpromu, który odmówił wysyłania dodatkowego błękitnego paliwa do Europy przez gazociąg przechodzący przez Ukrainę" - zwraca uwagę Tomasz Marek Bujacz.

(1000x502)

"Wzmożone zakupy uprawnień do emisji CO2 widać nie tylko pod kątem zabezpieczenia emisji roku poprzedniego, ale także emisji roku bieżącego. Polityka klimatyczna i zapowiedzi redukcji emisji przez USA, Rosję i Chiny pokazują kierunek całego świata w dążeniu do redukcji gazów cieplarnianych" - zauważa Senior Sales Trader w Vertis Environmental Finance.

Przeprowadzona dzisiaj w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji CO2 została rozliczona po kursie 48 euro przy zgłoszonym zapotrzebowaniu 3 797 500 uprawnień wobec oferowanych 2 575 000.
(1100x491)

"Z analizy technicznej wsparcie dla cen może wystąpić przy 46,50, 44,43 oraz 43,99 euro.

Z drugiej strony, pierwszy opór wydaje się być teraz przy psychologicznych 50,00 euro" - podsumowuje Tomasz Marek Bujacz.

Czytaj również:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE