ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MSZ: polscy i duńscy przedsiębiorcy o przemyśle energetycznym
13.05.2014r. 20:59

Polska jest znakomitym miejscem do inwestowania i rozwijania firmy. Liczba przedsiębiorstw inwestujących w zaawansowane technologie w naszym kraju systematycznie rośnie - podkreślił wiceminister Artur Nowak-Far 13 maja, otwierając spotkanie polskich i duńskich przedsiębiorców sektora energetycznego. W wydarzeniu wzięła też udział duńska Para Książęca, książę Fryderyk i księżna Maria Elżbieta.

Gospodarzami konferencji "VIP Energy Business Mixer", w drugim dniu wizyty duńskiej Pary Książęcej w Polsce, byli wiceminister Artur Nowak-Far oraz ambasador Królestwa Danii Steen Hommel. W wydarzeniu wziął udział także sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Marcin Korolec oraz duńska minister środowiska Kirsten Brosbol.

Wiceminister Nowak-Far w swoim wystąpieniu podkreślił, że coraz więcej firm IT, samochodowych, lotniczych, kosmetycznych i farmaceutycznych o globalnym zasięgu lokuje swoje centra badań i rozwoju w Polsce. Dodał, że również przed polskimi firmami otwierają się coraz większe możliwości: - Polskie przedsiębiorstwa oferujące oprogramowania, systemy inżynieryjne, gry, automatyzację produkcji i e-learning bardzo szybko się rozwijają. Ta dziedzina ma wielką szansę stać się jednym z silników gospodarki narodowej - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji.
- Nawet jeśli nie jesteśmy tak innowacyjnym krajem jak Dania, polsko-duńskie stosunki gospodarcze stale rosną - powiedział wiceminister Nowak-Far. Od akcesji Polski do Unii Europejskiej, polski eksport do Danii wzrósł dwukrotnie. W ostatnim roku handel dwustronny wyniósł niemal 2,5 miliarda euro.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zajnteresowany 13.05.2014r. 21:57
Ciekawe kto reprezentował przedsiębiorców z branży energetycznej? Energetyka duńska to wspaniałe rozwiązania... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE