ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom Nieft rozpoczął wydobycie ropy w Iraku
02.09.2014r. 09:43

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Gazprom Nieft rozpoczął komercyjne wydobycie ropy ze złoża naftowego Badra w Iraku.

Ropa jest przesyłana rurociągiem irackim do terminalu eksportowego w Basrze w Zatoce Perskiej. Złoże Badra znajduje się w południowym Iraku. Partnerem Gasprom Nieft jest państwowy koncern iracki Oil Marketing Organization (Somo).

Każda z tych firm będzie samodzielnie dysponować przypadającą jej częścią wydobytej ropy. Pierwsza ropa ze złoża Badra popłynęła w grudniu 2013 roku. W maju 2014 zostały zakończone wszystkie prace i przetestowano infrastrukturę produkcji i transportu surowca. Obecnie na złożu czynne są dwa odwierty wydobywcze wykonane przez chińską firmę ZPEC.
Według przewidywań produkcja ze złoża wyniesie 170 tys. baryłek dziennie. Geologowie szacują, ze zasoby pola Badra wynoszą 3 mld baryłek ropy. Umowę o wydobyciu Gazprom Nieft podpisał z rządem w styczniu 2010 roku po wygranym przetargu w grudniu 2009 r. Do przetargu rosyjska spółka stanęła w ramach konsorcjum, w którego składzie są także KOGAS (Korea Południowa), Petronas (Malezja), TPAO (Turcja). Rząd iracki był reprezentowany przez państwową firmę poszukiwawczą UKE. GaspromNieft jest operatorem projektu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE