ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.06.2018r. 13:47

Odpowiedzialność jest fundamentem naszej polityki klimatycznej; naszym celem jest złoty środek, żeby troska o środowisko jednocześnie nie hamowała naszego rozwoju gospodarczego i społecznego - powiedział we wtorek w Berlinie premier Mateusz Morawiecki.
19.06.2018r. 10:32

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 1,5 mln zł dotacji na przebudowę, termomodernizację oraz zmianę sposobu użytkowania budynku dawnej szkoły na domem pomocy społecznej.
19.06.2018r. 09:01

Premier Mateusz Morawiecki przybył we wtorek rano do Berlina, gdzie weźmie udział w IX Petersberskim Dialogu Klimatycznym. Planowane jest też spotkanie szefa polskiego rządu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.
19.06.2018r. 06:12

Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, opłata zastępcza, którą spółka obrotu musi zapłacić w przypadku sprzedaży energii ostatecznemu konsumentowi, musi być wliczona do podstawy opodatkowania VAT - czytamy w "Gazecie Prawnej".
19.06.2018r. 05:44

W ogłoszonym z początkiem czerwca konkursie na prezesa zarządu energii wystartowało blisko dwudziestu kandydatów ustaliła "Rzeczpospolita". Nowy szef spółki ma być wybrany do końca przyszłego tygodnia.
19.06.2018r. 05:28

Polenergia wprowadzi zmiany w swoim statucie, co według "Pulsu Biznesu" może mieć na celu wzmocnienie ochrony przed jej przejęciem.
18.06.2018r. 14:45

Spółki z grupy Polenergia: Amon i Talia żądają od Tauronu zapłaty łącznie 78,9 mln zł odszkodowania - podał Tauron w komunikacie. Przedmiotem ich pozwu jest także żądanie ustalenia odpowiedzialności Tauronu za szkody, które mogą powstać w przyszłości z czynów niedozwolonych wobec tych spółek w łącznej kwocie 265,3 mln zł.
18.06.2018r. 13:40

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, odwraca się tendencja obserwowana od początku niemieckiego systemu aukcyjnego, w którym w kolejnych aukcjach dla fotowoltaiki czy wiatru systematycznie notowano coraz niższe ceny energii, które oferowali inwestorzy. Ostatnio Niemcy odnotowali wzrost średnich cen w aukcjach dla energetyki wiatrowej, a teraz podobna sytuacja ma miejsce w przypadku fotowoltaiki.
18.06.2018r. 09:45

Podczas debaty na temat bezpieczeństwa sektora chemicznego na V Kongresie Polskiej Chemii, odbył się między innymi panel poświęcony polityce energetycznej w kontekście funkcjonowania tego sektora. Jego uczestnicy podkreślali między innymi rolę elektrociepłowni przemysłowych dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju i zwracali uwagę na zagrożenie brakiem wsparcia tego typu instalacji. - Przemysł chemiczny produkując energię na własne potrzeby, będąc autoproducentem, może nie mieć możliwości skorzystania z indywidualnego wsparcia dla kogeneracji - mówiła mecenas Iga Lis z kancelarii CMS.
18.06.2018r. 06:33

Elektryczne autobusy Solarisa jeżdżą po ulicach Berlina już od prawie trzech lat. Niebawem w stolicy Niemiec ma się pojawić kilkanaście nowych pojazdów z napędem elektrycznym polskiego producenta - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE