ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
03.06.2020r. 11:28

Aktualna moc wszystkich polskich instalacji fotowoltaicznych (PV) to już ponad 1,83 GW, z czego prosumenci generują aż 1,2 GW - poinformował w we wtorek resort klimatu. Dodano, że w ciągu 5,5 roku moc w instalacjach PV zwiększyła się o 9 tys. proc.
03.06.2020r. 11:03

We wtorek ceny uprawnień do emisji CO2 poszybowały do poziomu prawie 22 euro, nie notowanego od połowy marca, kiedy wraz z rozwijającą pandemią koronawirusa jednostki EUA mocno straciły na wartości. Dzisiejsza aukcja zorganizowana w imieniu Polski potwierdziła wzrostową tendencję.
03.06.2020r. 10:02

Decyzja w sprawie odwołania od udzielenia warunków środowiskowych dla koncesji Złoczew została odroczona do 31 sierpnia - poinformował w zawiadomieniu Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska.
03.06.2020r. 09:58

Projekt ustawy o dopłatach do energii elektrycznej jest przygotowany; w żadnym wypadku się z niego nie wycofujemy - zapewnił w środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że będzie procedowany na tyle wcześnie, żeby mógł być skutecznie zrealizowany.
03.06.2020r. 09:25

Według najnowszego raportu opracowanego przez KPMG na zlecenie Enel X, uczestnictwo odbiorców w Rynku Mocy może być bardziej atrakcyjne niż powszechnie zakładano. Z przeprowadzonych badań wynika, że prawdopodobieństwo wezwań do redukcji mocy będzie niewielkie. Jak szacuje Enel X, odbiorcy energii, którzy teraz zdecydują się zostać uczestnikami Rynku Mocy, w ciągu najbliższych czterech lat będą mogli zarobić do 720 000 złotych za 1 MW redukcji.
03.06.2020r. 09:18

Kampania społeczna PGE Polskiej Grupy Energetycznej "Polskie - kupuję to!" zachęca Polaków do kupowania krajowych produktów i usług. Akcję zainicjowali pracownicy PGE, a Grupa zdecydowała się ją wesprzeć i nadać jej ogólnopolski wymiar.

03.06.2020r. 08:00

Przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej mówią o kształcie jej transformacji energetycznej. Przekonują, że decyzja o wydzieleniu aktywów węglowych z energetyki, w tym PGE, może zapaść w lipcu - czytamy w BiznesAlert.pl.
03.06.2020r. 06:06

W Ministerstwie Aktywów Państwowych odbyło się specjalne posiedzenie Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego, w trakcie którego przyjęto projekty zmian legislacyjnych zaproponowane przez zespoły eksperckie Komisji.
02.06.2020r. 22:31

Enea i Energa zakończyły szczegółowe analizy dotyczące projektu Ostrołęka C. Wykazały one zasadność zmiany projektu na realizacją elektrowni zasilanej paliwem gazowym. Enea, Energa i PKN Orlen zawarły również 2 czerwca br. trójstronne porozumienie, które określa kierunkowe zasady dalszej współpracy nad projektem, w tym m.in. ewentualny udział PKN Orlen jako wspólnika w projekcie.
02.06.2020r. 22:12

PKN Orlen deklaruje udział w finansowaniu projektu budowy elektrowni Ostrołęka oraz przystąpienie do inwestycji w charakterze wspólnika. Warunkiem do podjęcia dalszych działań będzie wykorzystanie technologii opartej na paliwie gazowym oraz uzyskanie niezbędnych zgód korporacyjnych - poinformowała spółka w komunikacie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE