ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
17.09.2020r. 15:55

Komisja Europejska prowadzi przegląd dyrektywy dotyczącej opodatkowania energii - zwraca uwagę Urząd Regulacji Energetyki i dodaje, że do 14 października trwają konsultacje społeczne w tej sprawie.
17.09.2020r. 15:42

Współpraca energetyczna, w tym realizacja projektu budowy gazociągu GIPL, synchronizacja systemów elektroenergetycznych państw bałtyckich z systemem Europy kontynentalnej przez Polskę, rozwój offshore oraz polityka klimatyczna były głównymi tematami poruszanymi podczas spotkania ministra klimatu Michała Kurtyki z ministrem energii Litwy Žygimantasem Vaičiūnasem. Rozmowy, przeprowadzone w ramach polsko-litewskich konsultacji międzyrządowych pod przewodnictwem premierów obu krajów, odbyły się 17 września 2020 r. w Wilnie.

17.09.2020r. 15:37

Komisja Europejska przeanalizowała krajowe plany na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030, które zostały przygotowane przez poszczególne kraje członkowskie. Przewidziany w nich łączny udział energii odnawialnej w krajowych miksach energetycznych na rok 2030 jest wyższy niż zakłada docelowy poziom wyznaczony przez Unię Europejską. Jednocześnie Komisja podkreśla, że w związku z planowanym podniesieniem poziomu redukcji emisji CO2 na rok 2030 konieczne będzie także zwiększenie unijnego celu w zakresie zielonej energii.
17.09.2020r. 15:33

Enea Operator podpisała umowę z Ministerstwem Klimatu o dofinansowanie ze środków unijnych projektów budowy elektroenergetycznej sieci inteligentnej na terenie Poznania, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego oraz powiatów nowosolskiego, strzelecko-drezdeneckiego i choszczeńskiego. Projekty zakładają modernizację i przebudowę linii oraz stacji średniego oraz niskiego napięcia wraz z ich automatyzacją.
17.09.2020r. 15:29

Miasto Piastów podpisało list intencyjny na projekty objęte umowami PPA (Power Purchase Agreements), które mają być realizowane w ramach koncepcji "New City. Wielofunkcyjne Centrum Miasta Piastowa", która zakłada przekształcenie centrum miasta w ekologiczny obszar, wykorzystujący energię z paneli fotowoltaicznych na bazie perowskitów.
17.09.2020r. 15:20

R.POWER. podpisała umowę z generalnym wykonawcą dwunastu farm fotowoltaicznych zlokalizowanych w różnych częściach Polski. To już kolejna umowa podpisana z tym wykonawcą.
17.09.2020r. 13:34

Ignitis Renewables, spółka zależna Ignitis Group, podpisała umowę nabycia portfela parków PV w Polsce od Sun Investment Group o łącznej mocy 170 MW - podała spółka Ignitis w komunikacie prasowym.
17.09.2020r. 13:31

Mikro, małe i średnie firmy podchodzą ostrożnie do zakupu aut ekologicznych, jednocześnie co czwarty Polak rozważa w przyszłości zakup pojazdu z napędem elektrycznym - wynika z badania Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL) "Zielona energia w MŚP. Pod lupą".
17.09.2020r. 13:10

Na terenie kompleksu Varso Place przy ul. Chmielnej w Warszawie została zainstalowana pierwsza stacja do ładowania hulajnóg elektrycznych opracowana przez innogy Polska.
17.09.2020r. 13:02

W Brukseli stały przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś spotkał się z amerykańskim ambasadorem przy UE Ronaldem Gidwitzem. Rozmowy dotyczyły m.in. energii jądrowej, polityki energetycznej UE i budowy gazociągu Nord Stream 2.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE