ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
11.08.2020r. 07:12

Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
11.08.2020r. 06:56

Resort klimatu przekazał tzw. ustawę offshorową do ponownych, krótkich uzgodnień, a wejście w życie nowych regulacji jest spodziewane jeszcze w tym roku. Jak podkreśla Mariusz Witoński, prezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej krótki czas, jaki pozostał inwestorom na przygotowanie projektów do prekwalifikacji do systemu wsparcia, powoduje, że należy już zamykać prace nad ustawą.
11.08.2020r. 06:30

Na temat planów Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa związanych z biometanem czytamy w "Rzeczpospolitej". Z informacji dziennika wynika między innymi, że w 2026 r. PGNIG zamierza pozyskiwać ponad 1 mld m sześc. biometanu.
11.08.2020r. 06:09

Między innymi na temat ostatnich powstępowań taryfowych dotyczących cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych oraz terminu pełnego uwolnienia rynku energii, z prezesem Urzędu Regulacji Energetyki Rafałem Gawinem rozmawiała "Rzeczpospolita".
11.08.2020r. 05:41

Jak powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", planowane połączenie z PGNiG powinno być znacznie prostsze niż w przypadku fuzji z Lotosem, ze względu na fakt, że nie są łączone te same aktywa produkcyjne lub ten sam rodzaj działalności.
11.08.2020r. 05:16

W poniedziałek Gaz-System oraz Ontrans i Gascade - operatorzy gazowej sieci przesyłowej w Niemczech, ogłosili konsultacje w sprawie projektów przepustowości przyrostowej dla połączeń międzysystemowych Polska - Niemcy.
10.08.2020r. 20:44

Francuski organ ds. bezpieczeństwa jądrowego, Autorité de Sûreté Nucléaire (ASN), opublikował raport z przeglądu bezpieczeństwa przed uruchomieniem (Pre-OSART), przeprowadzonego w ubiegłym roku w Flamanville 3 EPR przez zespół Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA). Zidentyfikowano osiem dobrych praktyk oraz przedstawiono sześć zaleceń i 15 sugestii.
10.08.2020r. 20:15

Senacka komisja gospodarki narodowej i innowacyjności opowiedziała się za odrzuceniem ustawy wprowadzającej czasową definicję drewna energetycznego.
10.08.2020r. 19:39

Tysiące studentów, działaczy na rzecz środowiska i mieszkańców Mauritiusu piąty dzień z rządu próbują zmniejszyć szkody wyrządzone wyspie w wyniku wycieku ropy z tankowca MV Wakashio osiadłego na mieliźnie. Używają do tego liści, słomy, a nawet ludzkich włosów.
10.08.2020r. 18:54

Lider górniczej Solidarności Bogusław Hutek skrytykował w poniedziałek pomysł udziału parlamentarzystów opozycji w pracach zespołu, który ma wypracować program naprawczy dla górnictwa. Dzień wcześniej apel w tej sprawie wystosowały śląskie struktury Platformy Obywatelskiej.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE