ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





MATERIAŁY PROBLEMOWE
14.04.2021r. 19:20

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
- Śmiała wizja rozwoju wodorociągów w Europie zakłada między innymi przestawienie Baltic Pipe z gazu na wodór. Polska może stanąć w awangardzie wodorowej rewolucji i po tym, jak zastąpi węgiel gazem, zastąpić gaz wodorem dla dobra portfeli Polaków - czytamy w tekście Wojciecha Jakóbika, redaktora naczelnego BiznesAlert.pl.
13.04.2021r. 21:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zmiana klimatu to wielkie wyzwanie, ale nie zawsze musi oznaczać katastrofę - napisali historycy badający sposoby dawnych społeczeństw na adaptację do nowych warunków. Jak ludzie przystosowywali się dotąd do zmieniającego się klimatu? - przeczytać możemy w Polityce w tekście Tomasza Targańskiego.
13.04.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Instalacje fotowoltaiczne są przedstawiane jako rozwiązanie wszelkich problemów energetycznych, dostarczając czystej energii, wprost ze słońca. Niestety w praktyce nie wszystko jest tak idealne. Fotowoltaika dostarcza energię sezonowo.
13.04.2021r. 18:01

Emanuel Wanat, Patrycja Ignaszak, Bartłomiej Bartnicki
Instytut Jagielloński
Rynek rozwiązań chmurowych jest jednym z najszybciej rozwijających się na świecie. Prognozuje się, że z uwagi na pandemię do 2022 r. ponad 90 proc. światowych przedsiębiorstw będzie korzystać z różnego rodzaju usług chmury . W latach 2020-2027 światowy rynek chmury wzrośnie z poziomu 313,1 mld dolarów w 2020 r. do 937,5 mld dolarów w 2027 r., osiągając CAGR na poziomie 17 proc. - czytamy w ostatnim raporcie Instytutu Jagiellońskiego pt. "Chmura Obliczeniowa w Energetyce".
13.04.2021r. 17:20

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zanim pożegnamy się z energetyką węglową, musimy zadbać o to, żeby brudziła jak najmniej.
12.04.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W Polsce trwa prawdziwy boom na instalacje fotowoltaiczne. Z energii odnawialnej korzystać mogą nie tylko gospodarstwa domowe, ale także przedsiębiorcy. To właśnie oni mają możliwość skorzystania ze specjalnych dotacji na zakup PV.
12.04.2021r. 16:23

Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. NCBJ
Aktywiści OZE wielokrotnie powtarzają, że prąd z elektrowni jądrowych dlatego jest tańszy niż prąd z OZE, bo energetyka jądrowa korzysta z subsydiów które są wielokrotnie większe niż subsydia na wiatraki i panele słoneczne. Warto więc przyjrzeć się faktom.
11.04.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Czy czekają nas rewolucje związane ze zmianami w systemem opustów? Ewidentnie producenci fotowoltaiki oferują coraz lepsze warunki dotyczące bilansowania energii w sieci, niż te wskazane w ustawa o OZE. W jakim kierunku będzie rozwijał się polski rynek fotowoltaiczny? O to spytaliśmy ekspertów.
10.04.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jednostki sektora finansów publicznych nie stosowały zasady oszczędnego wydatkowania środków publicznych przy zakupie energii elektrycznej. Pracownicy kontrolowanych podmiotów zazwyczaj nie posiadali niezbędnej wiedzy o możliwych sposobach oszczędzania na opłatach za dystrybucję energii. W efekcie nie prowadzono rzetelnych i kompleksowych analiz danych zamieszczonych w fakturach, a bez takich analiz niemożliwe było podjęcie skutecznych działań ograniczających wielomilionowe wydatki w tym zakresie.
NIK
09.04.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Elektryfikacja, która jeszcze kilka lat temu była traktowana jako odległa przyszłość, staje się rzeczywistością. Oferta samochodów elektrycznych i hybrydowych stale się powiększa czego doskonałym przykładem jest koncern Stellantis. Jakie modele elektryczne ma w swojej gamie gigant, który powstał z połączenia grup PSA i Fiat Chrysler.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE