ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
27.07.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Przez moment myśleliśmy, że przyszłością będą drogi pokryte wzmacnianymi panelami fotowoltaicznymi. To jednak ślepa uliczka. Rozwiązaniem ma być nowa mieszanka betonowa, która będzie potrafiła bezpośrednio ładować auta elektryczne.
27.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Tylko w pierwszym półroczu 2021 roku w Niemczech sprzedano 60 razy więcej aut elektrycznych niż w Polsce - podaje "Rzeczpospolita". Elektryfikacja rynku motoryzacyjnego nabiera tempa, przy czym w Polsce zmiany przychodzą nam opornie.
27.07.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Dane GUS wskazują, że wynagrodzenie pracowników w rolnictwie wzrasta, ale wzrasta także czas pracy. Rosnące w siłę rolnictwo ekologiczne zatrudnia coraz więcej osób. Jak wynagradzana jest trudna i wymagająca praca w rolnictwie?
27.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Stawka VAT dla instalacji fotowoltaicznej. Firma jest podwykonawcą. Wykonuje usługę montażu instalacji fotowoltaicznej na rzecz innego przedsiębiorcy na domu jednorodzinnym o powierzchni do 300 m2. Czy w takim przypadku można zastosować stawkę VAT 8%? Czy należy zastosować stawkę 23%?
27.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rynek fotowoltaiki w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Według Instytutu Energii Odnawialnej jesteśmy na piątym miejscu w Europie pod względem przyrostu mocy instalacji fotowoltaicznej. Polacy coraz mocniej dostrzegają korzyści pozyskiwania energii ze słońca. Duży wpływ na rozwój tego sektora mają również korzyści podatkowe oferowane przez państwo. Nie jest jednak tak, że fotowoltaika jest darmowa. Zdecydowaną większość kosztów związanych z założenia instalacji musimy pokryć samodzielnie. Jeśli nie mamy wystarczających środków finansowych, możemy wesprzeć się zewnętrznym kredytem.
27.07.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W 2021 r. podaż ropy naftowej nie będzie nadążać za rosnącym popytem, nawet pomimo podpisania umowy o zwiększeniu produkcji o 400 tys. b/d przez OPEC+ - prognozują analitycy. Od początku roku notowania surowca poszły w górę niemal 50 proc. i prawdopodobieństwo kontynuacji tego trendu jest wysokie.
27.07.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ważna wiadomość dla przedsiębiorców: samochody elektryczne już dziś mogą oferować niższy całkowity koszt posiadania (TCO) niż pojazdy spalinowe.
27.07.2021r. 06:00

Grzegorz Wiśniewski, Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej
Propozycja Komisji Europejskiej pakietu klimatycznego "Fit for 55" z 15 lipca jest konsekwencją przyjętego w grudniu 2019 r. Europejskiego Zielonego Ładu oraz zaakceptowanego rok później przez wszystkie państwa UE (także Polskę) zwiększonego celu redukcji emisji o 55 proc. (wobec wcześniejszego celu 40 proc.) do 2030 r. Jest także potwierdzeniem pełnej determinacji UE do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. (Polska jako jedyny członek UE oficjalnie tego celu nie poparła).
26.07.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W związku z rosnącą sprzedażą samochodów elektrycznych i wyginięciem silników benzynowych w 2035 r., Europa chce rozwijać własną bazę produkcyjną akumulatorów.
26.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wesprze kwotą 1,2 mld zł program "Zielony transport publiczny". Dofinansowanie na zakup autobusów elektrycznych i wodorowych będą mogły otrzymać samorządy startujące w drugim naborze. Największe szanse na wsparcie będą miały miejscowości mniejsze i tracące funkcje społeczno-gospodarcze, borykające się z problemem smogu oraz eliminujące zjawisko wykluczenia transportowego przez rozwój samorządowego transportu lokalnego.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE