ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
14.06.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zrównoważony rozwój - to hasło, które w ostatnich latach odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Zarówno biznes, organizacje pozarządowe, jak i władze na wszystkich szczeblach swoje długoterminowe strategie tworzą z nastawieniem na takie gospodarowanie dostępnymi zasobami, w którym zaspokojenie potrzeb obecnego pokolenia nie zmniejszy szans na zaspokojenie potrzeb przyszłych pokoleń.
14.06.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Budynki są kluczowe w wysiłkach Polski na rzecz osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych do 2050 roku. Sektor budowlany odpowiada za około 38 proc. emisji dwutlenku węgla w kraju.
13.06.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Szacuje się, że do 2040 roku morskie farmy wiatrowe będą w stanie dostarczyć do polskiego systemu elektroenergetycznego ok. 11 GW mocy. To równowartość około 20% całego dzisiejszego potencjału wytwórczego w Polsce. Za wyprowadzenie mocy z wiatraków na ląd będą odpowiedzialne firmy inwestujące w morskie farmy.
13.06.2021r. 04:00

Redakcja CIRE

Obecność smogu nad Ałmaty i Biszkekiem, dobrze udokumentowana, w ostatnich latach budzi coraz większe zaniepokojenie mieszkańców tych miast. Mniej uwagi poświęca się zanieczyszczeniu powietrza w mniejszych miastach i wioskach Azji Środkowej .
12.06.2021r. 21:00

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
Traktat Karty Energetycznej pozwala koncernom energetycznym m.in. chronić ich zagraniczne inwestycje wykorzystujące paliwa kopalne. Utrudnia to stronom Traktatu realizację ambitnej polityki klimatycznej i dekarbonizację ich gospodarek, budząc coraz większe kontrowersje. Obecna debata nad reformą Traktatu daje szansę dostosowania go do potrzeb UE i Polski. Jednak w przypadku opóźniania zmian wskazane będzie jego wypowiedzenie - zauważa w swojej analizie Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.
12.06.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Od lat startupy, pracownie architektoniczne i firmy technologiczne pracują nad zrównoważoną alternatywą dla betonu, będącego surowcem tyleż uniwersalnym, co szkodliwym dla środowiska.
12.06.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Większa liczba samochodów elektrycznych wymaga uaktualnienia oznakowania pionowego. Dlatego też przy drogach pojawią się nowe znaki. Będą to dwa rodzaje znaków i ich wprowadzenie jest już uwzględnione w projektach rządowych rozporządzeń.
12.06.2021r. 10:00

Redakcja CIRE
Jedną z zalet samochodów elektrycznych jest to, że są ciche. Przynajmniej tak było na początku. Jednak od lipca 2019 r. nowa zasada UE oznacza, że wszystkie nowe samochody elektryczne i hybrydowe są prawnie zobowiązane do emitowania sztucznego hałasu, aby rowerzyści i piesi mogli je łatwiej usłyszeć. Od lipca 2021 r. orzeczenie to będzie miało zastosowanie również do istniejących pojazdów.
11.06.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Praktycznie żadne z otaczających nas urządzeń nie mogłoby działać bez dostarczonej mu energii elektrycznej. Mowa o smartphonach, komputerach, telewizorach, a w przypadku niektórych z nas nawet samochodach. Jak jednak wiemy, kiedyś zasoby paliw kopalnych wyczerpią się, więc warto zainteresować się tematyką odnawialnych źródeł energii.
11.06.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na utworzenie 28 stacji ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. W drugiej połowie 2022 r. mają one zacząć działać w 28 miejscach obsługi podróżnych zlokalizowanych na autostradach i drogach ekspresowych.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE