ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
22.01.2021r. 07:35

Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
22.01.2021r. 07:12

Saudyjski koncern naftowy Saudi Aramco zataił emisje generowane przez wiele swoich rafinerii i zakładów petrochemicznych w swoich ogólnych danych dotyczących emisji dwutlenku węgla dla inwestorów. Ślad węglowy największego koncernu naftowego na świecie może prawie się podwoić, dodając aż 55 milionów ton metrycznych dwutlenku węgla do jego rocznego bilansu, jeśli obiekty te zostaną uwzględnione - czytamy w BiznesAlert.pl.
22.01.2021r. 07:06

Porozumienie może w przyszłości zapewnić gaz Europie w razie rozbudowy Korytarza Południowego - czytamy w BiznesAlert.pl.
22.01.2021r. 07:01

Niemiecka Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna (BSH) przyznaje, że budowa Nord Stream 2 może się przedłużyć przez skargę ekologów z Niemiec na zgodę na przyłączenie odcinka duńskiego na wodach niemieckich niezbędne do ukończenia tego gazociągu - czytamy w BiznesAlert.pl.
22.01.2021r. 05:17

HoverSurf, międzynarodowy start-up, założony przez wynalazcę i biznesmena Aleksandra Atamanowa i należący do Moskiewskiego Klastra Innowacji testuje na moskiewskich Łużnikach taksówkarskiego drona, który może przewozić pasażerów i ładunki.

21.01.2021r. 19:55

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Seria poważnych awarii w europejskiej energetyce nie jest dziełem zimy ani pechowego zbiegu okoliczności. Przyczyną okazała się zawodność Odnawialnych Źródeł Energii. W czasie niemieckiej prezydencji w Unii Europejskiej był to temat tabu. Miejmy nadzieję, że Portugalia znajdzie więcej odwagi, aby poważnie zająć się bezpieczeństwem energetycznym.
21.01.2021r. 19:54

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała 21 stycznia, że nie zamierza porzucić Nord Stream 2, ale jest gotowa do rozmów na jego temat z USA. To zmiana w stosunku do dotychczasowych wypowiedzi oficjeli niemieckich, którzy odrzucali możliwość dyskusji na ten temat z Amerykanami jako ingerencję w sprawy wewnętrzne Niemiec - informuje "BiznesAlert.pl".
21.01.2021r. 18:19

Koncernowi Volkswagen grozi grzywna w wysokości ponad 100 mln euro za przekroczenie unijnych celów w zakresie emisji CO2 w samochodach osobowych w 2020 r. - podał w czwartek największy na świecie producent samochodów.
21.01.2021r. 17:46

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję wzywającą UE do wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2 i nałożenia nowych sankcji na Rosję. Dokument został przygotowany w odpowiedzi na aresztowanie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Rezolucja jest niewiążąca.

21.01.2021r. 17:45

Stosowane w kopalni Turów środki ochrony są skuteczne, a dalsze wydobycie było uzgodnione także ze stroną niemiecką - tak spółka PGE GiEK odpowiada na skargę niemieckiej Żytawy do Komisji Europejskiej. Miasto złożyło skargę na rozbudowę odkrywki Turów.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE