ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
24.07.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ruszył program dopłat do zakupu aut elektrycznych dla osób fizycznych, na dachach instalujemy fotowoltaikę, a konsumenci mają coraz większe oczekiwania wobec równoważonych działań firm i wykorzystywanych przez nie pojazdów. "Elektryczna" ewolucja już trwa i zmienia naszą rzeczywistość. Wydaje się, że nadziei na trwałą zmianę należy szukać przede wszystkim w przedsiębiorcach - w innowacyjnych firmach, które nie są obojętne na głosy konsumentów, a cywilizacyjne zmiany i potrzebę walki przeciwko zmianom klimatu potrafią przekuć nie tylko w wizerunkowy, ale i biznesowy sukces.
24.07.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Polacy kochają grillować. Nie bez powodu grillowanie nazywane bywa naszym "narodowym sportem". Z badań przeprowadzonych przez sondażownię KANTAR - na zlecenie jednej z sieci hipermarketów - wynika, że blisko 40 proc. Polaków sezon grillowy rozpoczęło już w maju. Jednak to na miesiące wakacyjne przypada kulminacyjny moment polskiej pasji do grillowania. Tymczasem badania dowodzą, że dym z grilla może nas truć podobnie do tego, jak truje nas smog czy... dym z papierosów!
23.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Poprawa kluczowych procesów w przedsiębiorstwie, optymalizacja czasu pracy czy marginalizacja ryzyka wystąpienia błędów. Wyzwania stojące przed polskim biznesem paliwowym, energetycznym, górniczym, lotniczym, motoryzacyjnym, chemicznym czy produkcji metali nabierają nowego znaczenia w dobie przyspieszonej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0, w którym jedną z wiodących ról pełni rozszerzona rzeczywistość.
23.07.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Na europejskich trasach dodatkowe koszty opodatkowania paliwa lotniczego mogą przewyższać ceny tanich biletów. Komisja Europejska nie ukrywa, że za redukcję emisji CO2 zapłacą pasażerowie, co obniży popyt na podniebne podróże. Linie lotnicze apelują o zachęty zamiast kar.
23.07.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W Polsce jest około 7,7 tys. stacji benzynowych, zaledwie na kilkudziesięciu z nich zamontowano panele fotowoltaiczne. Operatorzy stacji benzynowych planują inwestycje. W większości przypadków to element szerszej strategii redukowania emisji.
22.07.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Coraz więcej z nas rozumie, że po prostu opłaca się zainwestować w fotowoltaikę i mieć własny prąd. To nie tylko tańsze, ale przede wszystkim właściwy kierunek, nakreślony przez Unię Europejską, która w pakiecie dyrektyw "Fit for 55" zapowiada prawdziwą energetyczną rewolucję. Czy przeciętny Kowalski, albo lokalny przedsiębiorca w Polsce może już całkowicie korzystać z "zielonej energii"?
22.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Międzynarodowa firma Aptiv, z oddziałami w Polsce, która opracowuje zaawansowane technologie dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, otrzymała grant Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 14 mln zł trafi na dalsze prace nad zaawansowanymi technologiami w pojazdach hybrydowych i elektrycznych następnej generacji.
22.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Sztucznie stworzona singapurska wyspa Bukom znana jest jako rafineryjne centrum świata. To dlatego statki płynące do Azji właśnie tam najczęściej tankują paliwo. Ale taki wizerunek Bukom zaczyna odchodzić do przeszłości, bo Singapur chce się zmienić. Docelowo zamierza stać się zieloną oazą w Azji.
21.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Japończycy walczą o pozycję lidera na rynku baterii. Lepsza produktywność we własnych fabrykach i niższe koszty produkcji baterii do samochodów elektrycznych i hybrydowych - to sposób Prime Planet Energy&Solutions, spółki joint-venture Toyoty i Panasonica, by odegrać poważną rolę na rynku zdominowanym przez firmy z Chin i Korei Południowej.
21.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Zniesienie sytemu opustów pozwalających prosumentom magazynowanie energii na preferencyjnych, a następnie zmniejszenie budżetu, który jest już na wyczerpaniu oraz kwoty dofinansowania w ramach programy Mój Prąd 3.0. Eksperci odpowiadają, jakie zmiany jeszcze czekają polski rynek fotowoltaiki.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE