ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polskie rozwiązania sztucznej inteligencji pomagają w rozwoju energetyki solarnej
07.04.2021r. 07:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Rozwiązania dwóch polskich startupów, zajmujących się zastosowaniem sztucznej inteligencji mogą się przyczynić do szybszego rozwoju energetyki solarnej. Jeden z nich zastosowano przy budowie największej w Polsce farmy fotowoltaicznej. - czytamy w portalu Komputer Świat.

Rozwiązania dwóch polskich firm - AI Clearing oraz Sunmetric mogą być, i już są stosowane przy różnej wielkości instalacjach fotowoltaicznych.

Technologia AI pierwszego z wymienionych startupów jest np. wykorzystywana przy budowie największej w kraju elektrowni słonecznej. Powstaje ona na powierzchni 100 ha w gminie Budzew, w miejscu, gdzie wcześniej funkcjonowała kopalnia węgla brunatnego. Platforma AI Clearing na bieżąco analizuje dane, takie jak zdjęcia, pochodzące z dronów i porównuje je z dokumentacją budowlaną, dzięki czemu można szybko mieć dostęp do danych o postępach prac budowlanych i ich zgodności z harmonogramem, czy projektem. Technologię tę można z powodzeniem stosować w przypadku innych konstrukcji, np. przy budowie dróg, czy gazociągów.

Rozwiązanie drugiego ze startupów, firmy Sunmetric, przeznaczone jest głównie dla miast i gmin. Ma ono za zadanie optymalizację rozwoju mniejszych instalacji fotowoltaicznych. Jest ono w stanie dostarczyć dane niezbędne dla instalatorów, takie jak powierzchnia dachów, kąt ich nachylenia, czy poziom nasłonecznienia. Dane zbierane są, tak jak w poprzednim przypadku, na podstawie zdjęć, które analizowane są przez sztuczną inteligencję.

źródło: Komputer ŚwiatFOTOWOLTAIKA i ZIELONA ENERGIA - kto inwestuje w tej branży
Zobacz ciekawe miejsca w naszym portalu
Wybierz serwis tematyczny dla siebie>
  1. ANALIZY ENERGETYCZNE - ciekawe dyskusje branżystów
  2. PALIWA - informacje, zapowiedzi, projekty
  3. CIEPŁOWNICTWO - aktualności i artykuły na tematy takie jak kogeneracja, system i sieć ciepłownicza
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE